Суд ЄС скасував санкції стосовно Януковича та його оточення (ОНОВЛЕНО)

Суд ЄС скасував санкції стосовно Януковича та його оточення (ОНОВЛЕНО)

Йдеться про рішення за позовами В. Януковича, О. Януковича, О. Клименка, С. Арбузова, В. Пшонки, А. Пшонки та А. Клюєва щодо скасування санкцій ЄС, продовження яких здійснювалось Радою ЄС протягом 2016-2018 років

Суд ЄС скасував санкції стосовно Януковича та його оточення (ОНОВЛЕНО)
Віктор Янукович
Фото: УНІАН

Суд Європейського Союзу скасував санкції стосовно президента-втікача Віктора Януковича та оточення. Про це Європейській правді повідомили в суді. 

Йдеться про рішення за позовами В. Януковича, О. Януковича, О. Клименка, С. Арбузова, В. Пшонки, А. Пшонки та А. Клюєва щодо скасування санкцій ЄС, продовження яких здійснювалось Радою ЄС протягом 2016-2018 років.

Згідно з рішенням суду, ці особи в 2014 році були вперше включені в список тих, чиї кошти підлягають заморожуванню, на підставі того, що вони зазнавали кримінального переслідування в Україні для розслідування злочинів, пов'язаних з розтратою українських державних коштів і їх незаконним переведенням за межі України.

Янукович і оточення звернулись із скаргою, що Рада ЄС не виконала критерії внесення їх в санкційні списки.

«Ніяка інформація, що міститься в листах української влади, на яких рада засновував своє рішення про застосування обмежувальних заходів, не дозволяє вважати, що рада у своєму розпорядженні достатню інформацію для того, щоб перевірити, чи були дотримані ці права», – йдеться в документі.

Також суд засумнівався в тому, що рішення української влади про відкриття кримінальних справ, на підставі чого було прийнято рішення застосувати обмежувальні заходи, були прийняті відповідно до прав захисту і правом на ефективний судовий захист.

Інформація на упередження зради в ЗМІ *** Найближчим часом Судом Європейського Союзу можуть бути винесені рішення за...

Опубліковано Ларисою Сарган Четвер, 11 липня 2019 р.

За словами прес-секретарки генпрокурора Юрія Луценка Лариси Саган, сторонами у відповідних судових процесах є згадані екс-високопосадовці та Рада ЄС. Рішення Суду ЄС жодним чином не вплинуть на хід розслідувань щодо згаданих осіб, які здійснюються правоохоронними органами України.

Чинні санкції ЄС щодо 12 колишніх українських високопосадовців та їхнього найближчого оточення були продовжені у березні 2019 року і залишатимуться чинними.

Раніше повідомлялось, що Януковича викликали до Київського апеляційного суду на 15 липня на розгляд апеляційних скарг його захисників в межах справи про державну зраду.

Адвокат Януковича повідомляв, що президент-утікач хоче повернутися в Україну під час президентства Зеленського. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію