ВР прийняла закон про «зелені тарифи» для домашніх СЕС

ВР прийняла закон про «зелені тарифи» для домашніх СЕС

Розрахунок рівня «зеленого» тарифу буде відбуватися без конкретизації вимог щодо місця їх розміщення та потужності

ВР прийняла закон про 	«зелені тарифи» для домашніх СЕС
Фото: pixabay.com

Верховна Рада (ВР) прийняла закон «Про внесення змін до статті 9-1 закону «Про альтернативні джерела енергії «щодо врегулювання питання генерації електроенергії приватними домогосподарствами». За ухвалення відповідного законопроекту №10357 за основу і в цілому проголосували 243 народних депутата. Про це повідомляє прес-служба ВР. 

Законодавчим актом визначено порядок розрахунку рівня «зеленого» тарифу для всіх приватних домогосподарств, споживачів, в тому числі енергетичних кооперативів, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, без конкретизації вимог щодо місця їх розміщення і встановленої потужності.

Проблема надання «зеленого тарифу» для наземних домашніх СЕС виникла після прийняття закону про «зелені» аукціони для інвесторів поновлюваних джерел енергії «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (2712-VIII) , опублікованого 21 травня.

Для домашніх СЕС закон ввів нову умову отримання «зеленого тарифу» – установку станцій до 50 кВт на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах (раніше було – 30 кВт без обмежень місця розташування).

Нагадаємо: наприкінці червня НКРЕКП повідомила, що має намір встановити «зелений» тариф  для СЕС малих споживачів, введених в експлуатацію протягом 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті