Захворіло у світі
6,682,531
Померло у світі
392,321
Вилікувалось у світі
2,897,890
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Зеленський заборонив Держекоінспекції перевіряти судна в Одеському порту, екологи обурені

Зеленський заборонив Держекоінспекції перевіряти судна в Одеському порту, екологи обурені

Недобросовісні «бізнесмени» тепер зможуть зливати у Чорне море все, що завгодно, вважають екологи

Зеленський заборонив Держекоінспекції перевіряти судна в Одеському порту, екологи обурені
скрін-шот

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом в Одесі, дав доручення заборонити на 2 місяці Державній екологічній інспекції перевіряти судна і човни на території Одеського морського порту на предмет дотримання екологічних норм. Про це він зазначив на зустрічі з адміністарцією порту та представниками екоінспекції.

Причиною такого рішення стало нещодавнє повідомлення про те, що окремі чиновники Держекоінспекції вимагають хабарі у власників суден за перевезення того чи іншого вантажу.

Екологи переконані, що рішення про заборону перевірки суден може негативно вплинути на стан акваторії Чорного моря, оскільки плаваючі засоби матимуть змогу зливати в море які завгодно забруднюючі речовини чи відходи, а контроль з боку державних органів буде повністю відсутній.

«Ми перевіряємо не судна, а джерело забруднення, – прокоментував представник Одеської обласної держекоінспекції Дмитро Крючков. – Неважливо, чи це судно, чи машина, чи людина. Сюди закордонні судна приїжджають митися. Тут повністю не дотримуються екологічні норми. Тому що ми перетворили країну в уже навіть країну не третього, а четвертого світу. Ця [нафтова] пляма, яка йде зараз уже на Стамбул, від якої дельфіни вмирають, це зробила екоінспекції чи представники тих компаній, які практично продали країну і екологію?» – сказав він.

Зеленський проти екологічної інспекції

Терміново! На нараді в Одесі президент Зеленський доручив Адміністрації морського порту не допускати Держекоінспекцію на територію. Таким чином служба може бути позбавлена можливості не те що впливати, а навіть фіксувати забруднення. Відсутність контролю з боку ДЕІ може призвести до критичного забруднення басейну Чорного моря: човни можуть безперешкодно зливати забруднюючи речовини.

Опубліковано Єдина Планета Субота, 13 липня 2019 р.

Зеленський: Ніхто ж не помре від цього за два місяці.

Представник Держекоінспекції: Окрім дельфінів і екології Чорного моря.

Зеленський: Якби в нас було чисте море і прозора вода, я б з вами посперечався, а так...

Міністр екології Остап Семерак раніше зазначив, що кожен випадок корупції має бути покарано, додавши, що чимало  розслідувань щодо можливої корупції в еконіспекції відбуваються за його особистим зверненням.

«Але я категорично не підтримую ідею відмовитися від екологічних перевірок у портах, щоб зменшити тиск на бізнес. Бо це – не тиск, а виконання закону. Недоброчесні «бізнесмени» не хочуть перевірок, бо знають, що користуються старими судами і не дотримуються санітарних вимог. Як результат – нафтові плями на пляжах Одеси і зелене море», – написав міністр у Facebook.

Екологи та громадські активісти просять «терміново відреагувати Мінприроди та ДЕІ і пояснити Зеленському, де закінчуються його повноваження і до яких наслідків може призвести повна анархія в портах».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті