Нідерланди нададуть Україні $5 млн на зміцнення безпеки на Донбасі
Проект розвиватиме тісну співпрацю з місцевими правоохоронними органами

У межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Нідерландів розпочинається проект під назвою «Посилення національної та місцевої спроможності для ефективного забезпечення безпеки, правосуддя та послуг з реінтеграції на постраждалих внаслідок конфлікту територіях України». Бюджет проекту – $5 млн, він буде втілюватися протягом наступних трьох років, до середини 2022 року, передає прес-служба ПРООН в Україні.
Основна увага проекту буде спрямована на зміцнення безпеки і верховенства права на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.
Посол Королівства Нідерланди в Києві Ед Хокс похвалив ПРООН за проведену роботу в сфері безпеки, доступу до правосуддя та покращення умов життя на Донбасі та зазначив, що новий проект має продовжити ці зусилля: «Ми співчуваємо людям, які проживають на територіях, де триває конфлікт на сході України, і ми переконані, що цей проект сприятиме покращенню ситуації».
Проект заохочуватиме тісну співпрацю з місцевими правоохоронними органами, мнс-никами та іншими органами безпеки.
Також проект буде підтримувати створення нових механізмів для вирішення конфліктів, як-от медіація, механізми раннього попередження тощо.
«Маргіналізовані та неблагополучні верстви населення найбільше страждають через неефективну й непрозору роботу правоохоронних органів і судів, – зазначила постпред ПРООН в Україні Дафіна Герчева. – Новий компонент Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Нідерландів, має покращити громадську безпеку, доступ до правосуддя та забезпечення правопорядку і вирішити складні проблеми, спричинені затяжним збройним конфліктом на сході України».
Проект є частиною Програми ООН «Громадська безпека та згуртованість суспільства». Її реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програма працює у 6 областях України: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській і Житомирській.
Загальний бюджет складає понад $80 млн. Програму підтримують 11 міжнародних партнерів: Євросоюз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії, Японії та Великобританії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].