Захворіло у світі
20,668,102
Померло у світі
750,429
Вилікувалось у світі
12,862,282
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Крім Медведчука-Марченко, право на розробку надр у РФ отримали також Ахметов і Фірташ

Крім Медведчука-Марченко, право на розробку надр у РФ отримали також Ахметов і Фірташ

Загалом вони отримали 17 ліцензій після анексії Криму, крім того щодо них діє спрощена система оподаткування

Крім Медведчука-Марченко, право на розробку надр у РФ отримали також Ахметов і Фірташ
Рінат Ахметов
фото УНІАН

Після появи розслідування «Схем» щодо отримання дружиною голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Оксаною Марченко та його соратником Тарасом Козаком  контрольних пакетів одразу п’яти нафтопереробних активів ростовського мільярдера Сергія Кислова, стало відомо, що ще дві значущі для української політики особистості – мільярдери Рінат Ахметов і Дмитро Фірташ – також отримали право на розробку російських надр вже після приєднання Криму. Про це свідчить розслідування журналісту видання «Проект».

В цілому їм видали 17 ліцензій. На території Росії вони мають право розробляти і добувати кам'яне вугілля, вапняк і підземні води.

Шахтоуправління «Обухівська» пов'язане з Ахметовим через нідерландську компанію у липні 2015 року отримало ліцензію на видобуток корисних копалин строком на 16 років. Шахта знаходиться в місті Звєрєво Ростовської області. У 2018 році прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв присвоїв місту статус території випереджаючого соціально-економічного розвитку. Її резиденти, в тому числі і шахтоуправління Ахметова, не платять податки на видобуток корисних копалин, прибуток і майно.

Компанія DTEK ENERGY B.V. володіє також акціонерним товариством «Донський антрацит». Воно отримало п'ять ліцензій на розробку і видобуток вугілля в Ростовській області. Підприємство розташоване в місті Гуково. Тут також діє спрощена система оподаткування. До Майдану і початку війни на Донбасі обидві компанії отримували право на розробку надр.

Компанії ТОВ «Білогірські вапняки», «Титанові Інвестиції», ПАТ «Кримський содовий завод», які пов'язують з Фірташем, отримали в Росії 11 ліцензій. Вони розроблятимуть кримські родовища і добувати вапняк, придатний для виробництва кальцинованої соди і щебеню, а також ропу і підземні води.

Нагадаємо: раніше журналісти розповіли, що ростовський мільярдер Кислов продав свої нафтопереробні активи. Тепер контрольним пакетом акцій відразу п'яти його компаній – «Новошахтинського заводу нафтопродуктів», «НЗНП Трейд», «Юг Енерго», «Торгового Дому НЗНП» і «Роузвуд Шиппінг» – володіє кіпрський офшор Ventolor Investment Limited. Кінцевий бенефіціар Ventolor Investments Limited прихований за ланцюжком офшорів. Їх реальний власник – киянка Оксана Марченко, дружина українського політика та кума Владіміра Путіна Віктора Медведчука.

«Власники там тепер громадяни України, проросійська партія, яка підтримує політику економічного зближення з Росією. В кінцевому підсумку це Медведчук », – сказав «Проекту» співрозмовник в нафтовій галузі на умовах анонімності.

Як повідомлялось,  восени минулого року стало відомо, що Оксана Марченко контролює компанію, що перемогла в конкурсі на право видобувати нафту на Гавриківському родовищі у Ханти-Мансійському автономному окрузі Російської Федерації, яке є одним з трьох найбільших російських нафтогазових родовищ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті