Хакери зламали приватні дані 5 млн людей в Болгарії: сліди тягнуться в Росію

Хакери зламали приватні дані 5 млн людей в Болгарії: сліди тягнуться в Росію

Хакерська атака може бути пов'язана з рішенням болгарського уряду купити в США партію винищувачів F-16

Хакери зламали приватні дані 5 млн людей в Болгарії: сліди тягнуться в Росію
фото Shutterstock

Хакери зламали базу даних Національного агентства з доходів Болгарії. Зловмисники викрали персональну інформацію близько 5 млн жителів країни, передає Euronews.

Атака сталася наприкінці червня і, за словами влади, імовірно була здійснена з-за кордону.

У понеділок викрадену хакерами конфіденційну інформацію отримав ряд болгарських ЗМІ. Як стверджує глава МВС країни Младен Маринов, ці дані були відправлені з російського домену. Наразі ведеться розслідування.

«Ми частково перевірили і перевіряємо дані, що потрапили в публічний простір. І можемо сказати, що вони повністю збігаються з інформацією, що зберігається в базах Національного агентства з доходів. Все це підтверджує, що дані були отримані незаконно», – зазначив міністр МВС країни.

Маринов допустив, що хакерська атака може бути пов'язана з рішенням уряду Болгарії купити в США партію винищувачів F-16. Зараз проводиться перевірка інформаційних систем державних інститутів на предмет їх уразливості для зловмисників.

Раніше повідомлялося, що до зламу криптобіржі Coincheck і викрадення з неї $500 млн причетні російські хакери.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло