Захворіло у світі
13,132,491
Померло у світі
573,869
Вилікувалось у світі
7,294,394
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Ілон Маск представив технологію Neuralink для підключення мозку до комп'ютера

Ілон Маск представив технологію Neuralink для підключення мозку до комп'ютера

Наступного року компанія почне випробування на людях

Ілон Маск представив технологію  Neuralink для підключення мозку до комп'ютера
Neuralink

Стартап Ілона Маска Neuralink, що працює над підключенням людського мозку до штучного інтелекту, вперше представив свої технології. На презентації показали «нитки», призначені для зчитування інформації з мозку, робота, який буде імплантувати їх у череп, і піддослідного щура.

Neuralink, заснований в 2017 році, досі залишався «суперсекретним». Розробки проекту вперше відкрито на презентації в Сан-Франциско, з посиланням на Bloomberg повідомляє Forbes.

Мета Neuralink – імплантувати чіпи паралізованим людям, щоб ті могли використовувати комп'ютери та телефони. Після операції люди, за задумом Neuralink, зможуть силою думки «писати» текстові повідомлення і «гортати» сторінки в інтернеті.

У далекій перспективі, як вважають в Neuralink, мільйони людей захочуть кібернетично вдосконалити свій організм і отримати можливість за допомогою імплантованих чипів, наприклад, обмінюватися «цифровими» думками або завантажувати в мозок незнайомий іноземну мову. «Це звучить досить дивно, але зрештою ми досягнемо симбіозу з штучним інтелектом. Це необов'язково, це ви зможете вибирати, якщо захочете. Це те, що, на мою думку, буде дійсно важливо в масштабі цивілізації», – сказав Маск на презентації.

Однак, за його словами, процес створення безпечного мозкового інтерфейсу займе багато часу.

Neuralink розробив гнучкі «нитки» товщиною 4-6 мікрометрів, значно тонше за людську волосину, пише The Verge. Такий розмір знижує ризики шкоди для мозку при імплантації. «Нитки», що містять електроди, після імплантації будуть моніторити активність мозку і передавати дані на невеликий пристрій, розташоване за вухом. Це пристрій буде передавати дані на комп'ютер.

Neuralink розробила нейрохірургічного робота, здатного автоматично вживити за хвилину 6 «ниток». Вставляти їх збираються через чотири 8-міліметрових отвори в черепах пацієнтів. Поки що технологія імплантації «ниток» вимагає свердління отворів, але в майбутньому стартап сподівається використовувати лазери і робити імплантацію без наркозу.

Neuralink повідомила, що провела не менше 19 операцій на лабораторних щурах, успішно розмістивши «нитки» за допомогою роботів у 87% випадків.

Уже в наступному році Neuralink хоче почати клінічні випробування на людях. Для цього компанії треба отримати дозвіл Управління з контролю за продуктами і ліками США.

На даний момент Neuralink, в якій працюють 100 чоловік, вдалося залучити понад $150 млн від інвесторів, включаючи не менше $100 млн від самого Маска.

Ілон Маск посідає 40 рядок в глобальному рейтингу мільярдерів Forbes зі статками $20,2 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті