«Транснєфть» видала усі необхідні сертифікати якості потенційному постачальнику брудної нафти – Reuters
В період, коли відбулось найбільше за останні десятиліття забруднення російської нафти, сертифікати видавалися не рідше ніж один раз на день, а в більшості випадків - частіше

Невелика нафтотранспортна компанія, яку обвинувачують в постачанні токсичних хімічних речовин в трубопровідну систему РФ, які потім забруднили експортні обсяги нафти з поставкою в Європу, щодня отримувала від російської державної транспортної монополії «Транснєфть» документи, що підтверджують задовільний якість її сировини для поставки в систему. Про це повідомляє Reuters.
Документи, які побачили журналісти агентства, сертифікували поставки нафти з 30 березня по 19 квітня – період, коли відбулось найсильніший за останні десятиліття забруднення російської нафти, – в тому місці, де, за версією слідства, знаходилось джерело забруднення.
Співробітники Cлідчого комітету РФ затримали двох керівників невеликої нафтотранспортної компанії, яка називається «Нафтоперевалка»: генерального директора Світлану Балабай і її заступника Рустама Хуснутдинова.
Співробітники Слідкому повідомили, що затримали ще двох підозрюваних: Сергія Баландіна – заступника генерального директора компанії «Магістраль» і Володимира Жоголева – генерального директора компанії «Петронєфть Актив».
Згідно з копією звинувачень, яку побачили журналісти, співробітники прокуратури пред'явили звинувачення ще двом особам, яких розшукує поліція: Роману Трушеву і Роману Ружечко. Трушев – колишній власник «Нафтоперевалки», а Ружечко – генеральний директор компанії «Самаратранснєфть-Термінал», яка раніше володіла «Нафтоперевалкою».
За даними слідства, всі шестеро брали участь в злочинній змові з метою забруднення трубопровідної системи «Транснєфті». Слідство висунуло звинувачення щодо Трушева і Ружечко, згідно з яким вони керували змовою і завербували ще чотирьох підозрюваних.
В матеріалах звинувачення не уточнюється, на якій підставі були зроблені ці висновки.
За словами президента «Транснєфті» Миколи Токарєва, в забрудненні винна фірма-постачальник нафти, але він не уточнив назву компанії.
Документи, які побачили журналісти видання, підтверджують, що нафта, що надійшла в трубопровідну мережу через компанію «Нафтоперевалка» через приймальний термінал в Самарській області, відповідає технічним стандартам, встановленим російською державою.
Сертифікати, очевидно, підписані посадовими особами дочірньої компанії «Транснєфті» – «Транснєфть-Дружба». На кожному сертифікаті стоять підписи двох посадових осіб «Транснєфті», але кожен день їх підписували різні люди. У період надходження забрудненої нафти в трубопровідну мережу сертифікати видавалися не рідше ніж один раз на день, а в більшості випадків – частіше.
У документах йдеться про те, що нафта, що поставляється «Нафтоперевалкою» в трубопровідну мережу «Транснєфті», відповідала всім технічним критеріям, в тому числі за кількістю присутніх в ній органічних хлоридів – клас хімічних речовин, через які відбулося забруднення.
Токсичні хімікати забруднили магістральний нафтопровід «Дружб»а, по якому Росія, другий за величиною в світі експортер нафти, поставляє сировину споживачам в Білорусії, Німеччини, Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії.
Нагадаємо: різке погіршення якості палива в трубопроводі 19 квітня помітила білоруська сторона. У компанії «Белнафтохім» заявили, що до них надходить нафта з вмістом хлорорганічних сполук, яке в рази перевищує допустимі значення. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.
12 липня білоруський оператор нафтопроводу «Дружба» – «Гомельтранснафта Дружба» – повідомив про повне очищення від забрудненої нафти, яка надійшла з Росії наприкінці квітня. В «Гомельтранснафта Дружба» додали, що роботи завершені достроково.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].