В Росії відключено три енергоблоки на Калінінській АЕС
В компанії говорять, що причиною стало коротке замикання в одному з трансформаторів

Три з чотирьох енергоблоків Калінінської АЕС в Тверській області були відключені від мережі через аварійну ситуацію. Обладнання не постраждало, радіаційний фон в нормі. Про це повідомляє BBC.
Зазначається, що відновити роботу поки не можна через відключення ліній ЛЕП.
«Через коротке замикання в одному з трансформаторів струму на відкритому розподільчому пристрої Калінінської АЕС відключилися високовольтні лінії електропередачі «Білозерська»(750 кВ), «Дослідна»(750 кВ). Як наслідок, відключені від мережі енергоблоки №1, 2 і 4», – йдеться в повідомленні енергетичної компанії «Росенергоатом».
Відключення відбулося через виключення двох високовольтних ЛЕП, які в свою чергу вимкнулися через замикання на одному з трансформаторів.
«Це не пов'язано з роботою основного обладнання станції», – сказали прес-службі «Росенергоатому».
«Росенергоатом» – оператор російських атомних електростанцій, входить до складу держкорпорації «Росатом». АЕС розташована на півночі Тверської області на південному березі озера Удомля. Відстань до Москви – 330 км, до Петербурга – 400 км.
У складі станції – чотири енергоблоки з водо-водяними енергетичними реакторами (ВВЕР-1000) встановленою потужністю 1000 МВт кожен.
Енергоблок №3 і раніше знаходиться в роботі. Реакторні установки першого і другого енергоблоків розвантажені, реакторна установка четвертого енергоблоку не виробляє електричну енергію, але готова до набору навантаження, сказавз росЗМІ представник «Росенергоатому».
Устаткування відключених енергоблоків не постраждало і готове до роботи, четвертий енергоблок можуть підключити до мережі вже протягом дня. Перший і другий енергоблоки повернуться в стрій тільки після з'ясування причин відключення.
«Біля кожної електростанції, незалежно від способу вироблення електроенергії, стоїть трансформатор. Завдання трансформатора – міняти характеристики електричного струму, виробленого на станції, таким чином, щоб його можна було видати в енергосистему. На трансформаторі є прилад – вимикач, завдання якого в різних режимах вмикати або вимикати трансформатор. Сьогодні вранці в одному з вимикачів сталося коротке замикання. Як наслідок, відключився весь трансформатор, що в свою чергу спричинило за собою відключення ліній електропередач, що йдуть від станції. Енергоблокам стало нікуди видавати електроенергію, і вони по проектному алгоритму зупинилися і відключилися від мережі. Перші два енергоблоки розвантажені повністю, четвертий блок також відключений від мережі, але реактор знаходиться на потужності, і ми готові оперативно його навантажувати і підключати до енергосистеми», – розповів Андрій Тімонов, директор Департаменту комунікацій «Росенергоатому».
Калінінська АЕС «швидше за все» протягом двох діб вийде на нормальний режим роботи, заявив директор департаменту оперативного контролю та управління в електроенергетиці міненерго Росії Євген Грабчак.
Енергопостачання всіх споживачів Тверській області при цьому здійснюється в штатному режимі, заявили в обласній адміністрації.
«Наслідків для споживачів не було», – підтвердили в «Системному операторі», за допомогою диспетчера єдиної енергосистеми Росії.
Радіаційний фон на станції і поряд з нею знаходиться на рівні природних фонових природних значень, запевнив представник «Росенергоатому».
Інформація про те, що радіаційна обстановка на півночі Тверської області, оцінюється як нормальна, міститься і на порталі Єдиної державної автоматизованої системи моніторингу радіаційної зупинки, пишуть ЗМІ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].