В Росії відключено три енергоблоки на Калінінській АЕС

В Росії відключено три енергоблоки на Калінінській АЕС

В компанії говорять, що причиною стало коротке замикання в одному з трансформаторів

В Росії відключено три енергоблоки на Калінінській АЕС
фото www.facebook.com/rosenergoatom.ru

Три з чотирьох енергоблоків Калінінської АЕС в Тверській області були відключені від мережі через аварійну ситуацію. Обладнання не постраждало, радіаційний фон в нормі. Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що відновити роботу поки не можна через відключення ліній ЛЕП.

«Через коротке замикання в одному з трансформаторів струму на відкритому розподільчому пристрої Калінінської АЕС відключилися високовольтні лінії електропередачі «Білозерська»(750 кВ), «Дослідна»(750 кВ). Як наслідок, відключені від мережі енергоблоки №1, 2 і 4», – йдеться в повідомленні енергетичної компанії «Росенергоатом».

Відключення відбулося через виключення двох високовольтних ЛЕП, які в свою чергу вимкнулися через замикання на одному з трансформаторів.

«Це не пов'язано з роботою основного обладнання станції», – сказали прес-службі «Росенергоатому».

«Росенергоатом» – оператор російських атомних електростанцій, входить до складу держкорпорації «Росатом». АЕС розташована на півночі Тверської області на південному березі озера Удомля. Відстань до Москви – 330 км, до Петербурга – 400 км. 

У складі станції – чотири енергоблоки з водо-водяними енергетичними реакторами (ВВЕР-1000) встановленою потужністю 1000 МВт кожен.

Енергоблок №3 і раніше знаходиться в роботі. Реакторні установки першого і другого енергоблоків розвантажені, реакторна установка четвертого енергоблоку не виробляє електричну енергію, але готова до набору навантаження, сказавз росЗМІ представник «Росенергоатому».

Устаткування відключених енергоблоків не постраждало і готове до роботи, четвертий енергоблок можуть підключити до мережі вже протягом дня. Перший і другий енергоблоки повернуться в стрій тільки після з'ясування причин відключення.

«Біля кожної електростанції, незалежно від способу вироблення електроенергії, стоїть трансформатор. Завдання трансформатора – міняти характеристики електричного струму, виробленого на станції, таким чином, щоб його можна було видати в енергосистему. На трансформаторі є прилад – вимикач, завдання якого в різних режимах вмикати або вимикати трансформатор. Сьогодні вранці в одному з вимикачів сталося коротке замикання. Як наслідок, відключився весь трансформатор, що в свою чергу спричинило за собою відключення ліній електропередач, що йдуть від станції. Енергоблокам стало нікуди видавати електроенергію, і вони по проектному алгоритму зупинилися і відключилися від мережі. Перші два енергоблоки розвантажені повністю, четвертий блок також відключений від мережі, але реактор знаходиться на потужності, і ми готові оперативно його навантажувати і підключати до енергосистеми», – розповів Андрій Тімонов, директор Департаменту комунікацій «Росенергоатому».

Калінінська АЕС «швидше за все» протягом двох діб вийде на нормальний режим роботи, заявив директор департаменту оперативного контролю та управління в електроенергетиці міненерго Росії Євген Грабчак.

Енергопостачання всіх споживачів Тверській області при цьому здійснюється в штатному режимі, заявили в обласній адміністрації.

«Наслідків для споживачів не було», – підтвердили в «Системному операторі», за допомогою диспетчера єдиної енергосистеми Росії.

Радіаційний фон на станції і поряд з нею знаходиться на рівні природних фонових природних значень, запевнив представник «Росенергоатому».

Інформація про те, що радіаційна обстановка на півночі Тверської області, оцінюється як нормальна, міститься і на порталі Єдиної державної автоматизованої системи моніторингу радіаційної зупинки, пишуть ЗМІ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті