Інфляція в Японії у червні знизилась до мінімуму за два роки

Інфляція в Японії у червні знизилась до мінімуму за два роки

Основними причинами стали сповільнення глобальної економіки та торгові війна між США та КНР

Інфляція в Японії у червні знизилась до мінімуму за два роки
фото www.flickr.com/photos/enggul/2199004621

Базова інфляція в Японії сповільнилась до мінімуму за два роки, що підсилює очікування щодо пом'якшення монетарної політики Банку Японії. Про це повідомляє Reuters.

Представники банку підтвердили, що вони готові до розширення стимулів, оскільки глобальна економіка сповільнюється, а також переривається фабричне виробництво у зв’язку з торговою війною між США та КНР.

Основний індекс споживчих  цін Японії, який включає в себе нафтопродукти, але не включає ціни на свіжі продукти,в червні виріс на 0,6% у порівнянні з минулим роком, що відповідає очікуванням аналітиків.

Червневі показники стали найслабшими з липня 2017 року, коли індекс піднявся на 0,5% та 0,8% в травні.

Так званий базовий індекс споживчих цін виріс в червні на 0,5% у порівнянні з минулорічним показником.

Видання повідомляє, що незважаючи на роки друкування великих грошей, дані вказують на те, що Японії ще далеко до досягнення цільового показника інфляції у 2%, оскільки торговий конфлікт між США та Китаєм і уповільнення світового попиту тиснуть на економіку, яка залежить від експорту.

«Світова економіка слабшає, ціни на енергоносії знижуються, а відновлення зарплатні в Японії іде повільними темпами. Споживча інфляція не зросла, як планував Банк Японії, – сказав Хіроакі Муту, головний економіст Токійського дослідницького інституту. – Оскільки очікується, що ФРС знизить ставки в липні, я думаю, що Банк Японії повинен буде вжити заходів».

Найбільшим фактором, який вплинув на зниження індексу споживчих цін в червні, стало різке уповільнення цін на енергоносії. Зниження тарифів на мобільний зв’язок основних операторів країни також відобразився на індексі.

Аналітики очікують, що основні споживчі ціни найближчими місяцями залишатимуться на низькому рівні через нещодавнє падіння цін на нафту.

Утім видання зазначає, що багато чиновників Банку Японії остерігаються нарощувати і без того масштабну програму стимулювання, яка довела вартість займів до нуля, обмеживши рентабельність комерційних банків і залишивши ЦБ мало «боєприпасів» для боротьби з наступним економічним спадом.

Нагадаємо: днями стало відомо про наміри Японії очолити ініціативу зі створення міжнародної мережі для криптовалютних платежів на зразок міжбанківської системи SWIFT. Ця Ініціатива спрямована на боротьбу з відмиванням грошей і може бути запущена протягом кількох найближчих років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті