Світовий попит на нафту в 2019 році знизиться – МЕА

Світовий попит на нафту в 2019 році знизиться – МЕА

Головною причиною є сповільнення світової економіки

Світовий попит на нафту в 2019 році знизиться – МЕА
Фатіх Бірол, глава МЕА
фото www.flickr.com/photos/iaea_imagebank

Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз попиту на нафту на 2019 рік через сповільнення світової економіки на тлі торгової війни між США та КНР. Про це заявив виконавчий директор агентства Фатіх Бірол, передає Reuters.

«МЕА переглядає свій прогноз зростання світового попиту на нафту в 2019 році до 1,1 млн барелів на добу і може знову знизити його, якщо світова економіка і особливо Китай продемонструють подальшу слабкість», – заявив він.

Минулого року МЕА прогнозувало, що попит на нафту в 2019 році зросте на 1,5 млн барелів на добу, але в червні цього року знизило прогноз до 1,2 млн барелів на добу.

«В Китаї спостерігається найповільніше економічне зростання за останні три десятиліття, як і в деяких країнах, з розвинутою економікою… якщо світова економіка працюватиме ще гірше. Ніж ми очікуємо, то ми можемо ще раз переглянути наші цифри наступного місяця», – додав Бірол.

За його словами, попит на нафту падає на тлі торгової війни між США та Китаєм в той час, коли ринки переповнені нафтою через ріст видобутку сланцю у США.

Очікується, що видобуток нафти в США виросте на 1,8 млн барелів на добу в 2019 році, що менше значення попереднього року у 2,2 млн барелів на добу, зазначив він.

Агентство також занепокоєно напругою на Близькому Сході, особливо навколо Ормузької протоки, яка є життєво важливим морським шляхом, який пов’язує виробників нафти в Перській затоці з ринками в Азії, Європі, Північній Америці та інших місцях. За словами Бірола, близько 20 млн барелів нафти на добу, або третина обсягу, що продається у світі, проходить цією протокою .

Основні виробники нафти шукають альтернативні маршрути. Ірак планує експортувати більше нафти в турецький порт Джейран і будувати нові трубопроводи для доставки нафти в Сирію, Ліван та Саудівську Аравію.

 «В короткостроковій перспективі ефект від цих варіантів не буде великим. Вони не принесуть змін на ринках зараз, але будуть корисні в середньостроковій та довгостроковій перспективі», – сказав Бірол.

Він сказав, що ціни на нафту знаходяться на рівні близько $65 за барель у зв’язку з напруженістю щодо Ірану, Лівії, Венесуели та через торгову війну між США та Китаєм. Також він додав, що не очікує значного стрибку цін завдяки «сланцевій революції у США».

Нагадаємо: темпи економічного зростання Китаю сповільнились до 6,2% у ІІ кварталі, що стало найслабшим показником країни принаймні за 27 останніх років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію