Tinder ввів новий спосіб оплати на Android, щоб не платити комісію Google

Tinder ввів новий спосіб оплати на Android, щоб не платити комісію Google

Податком, який App Store і Google Play стягують з розробників, незадоволені й інші компанії

Tinder ввів новий спосіб оплати на Android, щоб не платити комісію Google
фото pixabay.com

Сервіс знайомств Tinder запустив нову систему оплати – поки що тільки на Android-пристроях. Користувачі тепер вводять дані банківської картки безпосередньо в додатку. Після цього додаток не тільки зберігає їх платіжну інформацію, а й позбавляє користувачів можливості повернутися до оплати через Google Play, пише Forbes.

За словами аналітика інвестиційного банку Macquarie Бена Шахтера, зміни в роботі Tinder істотно не вплинуть на ринок, але цим досвідом можуть скористатися і інші розробники, наприклад, творці мобільних ігор.

Apple і Google запустили магазини додатків (маркетплейси) в 2008 році. Сторонні розробники змушені віддавати їм до 30% доходів за те, що продають додатки через їх магазини, зазначає видання.

При цьому ринок додатків повинен вирости до $157 млрд до 2022 року, згідно з даними аналітичної платформи App Annie.

«Це неймовірно рентабельний бізнес, що приносить Google мільярди доларів», – прокоментував аналітик.

Але в міру зростання ринку зростає і опір розробників, пише агентство. Tinder – далеко не перша компанія, яка відмовилася ділитися виручкою з Google або Apple.

У березні Spotify поскаржилася на Google в Єврокомісію. Компанія заявила, що Google порушує антимонопольне законодавство, стягуючи з конкурентів надто високий «податок». В результаті розробники змушені або підвищувати ціни для своїх користувачів – але тоді вони програють за вартістю додатків від Apple, наприклад Apple Music, або покривати ці витрати на шкоду собі.

Netflix також перестав дозволяти користувачам продовжувати підписку через App Store. А компанія Epic Games в минулому році повідомила, що не буде поширювати через Google Play Fortnite – одну з найпопулярніших відеоігор у світі.

Як пише Bloomberg, приєднання Tinder до цього руху «може викликати ефект доміно» і струснути мільярдну індустрію, в якій зараз домінують Google і Apple.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті