Вже у 2022 році Китай може обійти Японію і стати найбільшим імпортером СПГ у світі
Японський імпорт скорочуватиметься, в той час як обсяги китайського – зростатимуть

Японія може втратити свою позицію найбільшого в світі імпортера скрапленого природного газу (СПГ) вже у 2022 році і поступитися своїм лідерством Китаю. Про це передає enkorr з посиланням на звіт консультативної групи Wood Mackenzie.
Японський імпорт СПГ у 2022 році, як очікується, скоротиться до 72,8 млн тонн (-12% в порівнянні з 2018). У той же час обсяг китайського імпорту збільшиться до 74,1 млн тонн (+ 37,5%).
Японські покупці, як і раніше, будуть грати головну роль в укладанні інноваційних контрактів, які включають в себе гібридні угоди, індексацію вугілля, спільні закупівлі та постачання вуглецево-нейтральними танкерами, відзначається в звіті. Оскільки кілька довгострокових контрактів згортаються на початку 2020-х років, п ринки газу та електроенергії і схильні до лібералізації, перераховані нововведення нададуть покупцям більше простору для маневрів при обговоренні майбутніх контрактів.
Одним з головних завдань для покупців СПГ залишиться забезпечення безпеки поставок за рахунок диверсифікації джерел поставок. Тому Японія залишиться лідером із закупівлі зрідженого газу з нових регіонів поставок.
«Не дивлячись на те, що попит на СПГ знижується, японський імпорт залишиться на рівні вище 70 млн тонн на рік протягом більшої частини 2020-х. Японія залишиться другим за величиною споживачем СПГ в світі принаймні до 2040 року при цьому попит як і раніше буде перевищувати 60 млн тонн на рік. Таким чином, Японія продовжить надавати широкі можливості для продавців СПГ, особливо після закінчення терміну дії існуючих контрактів, – вважає старший аналітик Люсі Каллен. – Скорочення японського імпорту буде зумовлено конкуренцією з боку вугілля, атомних електростанцій і поновлюваних джерел енергії в енергетичному секторі і повільним макроекономічним зростанням».
Незважаючи на низькі спотові ціни на СПГ, японський ринок електроенергії не прагне переходити з вугілля на природний газ. Проте, країна буде добре законтрактована в області СПГ на початку 2020-х році на тлі збільшення поставок з Австралії і США.
Середня вартість газу для японських комунальних підприємств залишається значно вищою спотової ціни, а вугілля як і раніше залишається найдешевшою сировиною для виробництва електроенергії після атомної енергетики і відновлюваних джерел енергії.
Уряд Японії поставив перед собою мету скоротити генерацію електрики з використанням природного газу і вугілля на 27% і 26% відповідно. Ці потужності, як передбачається, будуть компенсовані збільшенням виробництва енергії на АЕС і електростанціях, що використовують поновлювані джерела енергії.
Як повідомлялось, в 2018 року Японія перезапустила п'ять атомних електростанцій. Кілька реакторів будуть пере запущені в середині 2020 і 2021 років, що призведе до зниження попиту на СПГ з боку Японії.
До 2030 року до роботи повернеться приблизно 15 реакторів, на які припадатиме 12% вироблення електроенергії, що набагато нижче офіційного показника в 20-22%. У відповідності до свого прагнення до низьковуглецевого майбутнього Японія планує до 2030 року отримувати 22-24% електрики з відновлюваних джерел, включаючи гідроенергетику.
Втім, Каллен вважає, що Японія не досягне цієї амбітної мети у запланований термін. За її прогнозами до 2030 року частка «зеленої» енергетики країни ледь перевищить 20%.
Нагадаємо: навесні цього року стало відомо про наміри КНР збудувати найбільший у світі танкер для транспортування скрапленого природного газу (СПГ), який вміщатиме 270 000 кубометрів газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].