Кордон з РФ посилили сучасними комплексами радіоактивного та ядерного контролю

Кордон з РФ посилили сучасними комплексами радіоактивного та ядерного контролю

Це обладнання дозволить ефективно виявляти та протидіяти незаконному переміщенню небезпечних радіоактивних матеріалів через кордон

Кордон з РФ посилили сучасними комплексами радіоактивного та ядерного контролю
фото dpsu.gov.ua

На кордні з Росією та Молдовою були введені в експлуатацію сучасні високоефективні комплекси автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів. Про це повідомляє Державна прикордонна служба.

Сучасні високоефективні комплекси TSA і RAPISCAN встановлені в пунктах пропуску «Велика Писарівка» і «Миколаївка», що на кордоні з РФ, та в пункті пропуску «Старокозаче» – на кордоні з Республікою Молдова. Це межі відповідальності Сумського, Чернігівського та Білгород-Дністровського загонів.

Перед запуском пристрої перевірила іноземна делегація з США, до складу якої увійшли представники Департаменту енергетики США, Національної лабораторії LANL та компаній виробників обладнання Aecom, Apogee group і Rapiscan.

Це обладнання, як повідомляється, суттєво підвищить технічні спроможності прикордонних нарядів, зменшить навантаження на особовий склад та дозволить ефективно виявляти та протидіяти незаконному переміщенню небезпечних радіоактивних матеріалів через кордон.

В повідомленні наголошується, що починаючи з 2005 року стаціонарними комплексами обладнані 74 пункти пропуску, крім того органи Держприкордонслужби також отримали 20 систем на базі автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло