Захворіло у світі
6,658,334
Померло у світі
391,588
Вилікувалось у світі
2,886,183
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Україна залучила 3,3 млрд євро у відновлювальну енергетику, потрібно ще 30 млрд

Україна залучила 3,3 млрд євро у відновлювальну енергетику, потрібно ще 30 млрд

Країна повинна до 2035 року отримувати 25% енергії з альтернативних джерел

Україна залучила 3,3 млрд євро у відновлювальну енергетику, потрібно ще 30 млрд
фото Shutterstock

З 2014 року Україна отримала 3,3 млрд євро інвестицій у сферу відновлюваної енергетики (ВДЕ). Щоб виконати Енергетичну стратегію України, потрібно залучити до 2035 року ще 30 млрд євро.

Про це 23 липня на круглому столі «Інвестиційна привабливість балансування ВДЕ в Україні» розповів радник глави Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження з питань міжнародного співробітництва Костянтин Гура, передає «Громадське».

«Це прямі інвестиції, які надійшли до економіки держави. Україна взяла на себе дуже амбітні зобов’язання: виконання завдань Національного плану дій з відновлюваної енергетики, а також Енергетичної стратегії. Відповідно до неї, ми повинні мати 25% енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі до 2035 року», – заявив Гура.

За словами посадовця, для виконання завдань стратегії необхідні значні інвестиці – потрібно залучити ще 30 млрд євро інвестицій.

Серед потенційних напрямків залучення інвестицій експерт виділив:

  • будівництво об'єктів відновлюваної енергетики (СЕС, ВЕС, маліГЕС, біоТЕЦ, котельні на біомасі, біогазові установки та ін);
  • будівництво потужностей з виробництва обладнання для об'єктів відновлюваної енергетики;
  • будівництво заводів з виробництва твердого та рідкого біопалива;
  • вирощування енергетичних культур.

Як відомо, з 1 липня в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. Згідно з новою моделлю,  електрику, вироблену «зеленими» електростанціями, викуповуватиме новостворена державна компанія під умовною назвою «гарантований покупець». При цьому платити за вироблену з альтернативних джерел енергію будуть за «зеленим» тарифом, який в Україні є одним з найвищих у Європі.

Зокрема, такий ринок передбачає запровадження нової моделі взаємовідносин між постачальниками та споживачами електроенергії: ліквідовується єдиний покупець та продавець електроенергії – Енергоринок. Натомість продавати електроенергію мають відповідно до двосторонніх угод між виробниками та постачальниками або споживачами. Також запроваджуються біржі з продажу електроенергії: ринок на добу наперед, ринок продажу електрики в межах доби, а також балансуючий ринок.

Про проблему блокування розрахунків з відновлюваною генерацією – в матеріалі Mind «Як убезпечити «зелену» енергетику від фінансового колапсу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті