Україна залучила 3,3 млрд євро у відновлювальну енергетику, потрібно ще 30 млрд
Країна повинна до 2035 року отримувати 25% енергії з альтернативних джерел

З 2014 року Україна отримала 3,3 млрд євро інвестицій у сферу відновлюваної енергетики (ВДЕ). Щоб виконати Енергетичну стратегію України, потрібно залучити до 2035 року ще 30 млрд євро.
Про це 23 липня на круглому столі «Інвестиційна привабливість балансування ВДЕ в Україні» розповів радник глави Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження з питань міжнародного співробітництва Костянтин Гура, передає «Громадське».
«Це прямі інвестиції, які надійшли до економіки держави. Україна взяла на себе дуже амбітні зобов’язання: виконання завдань Національного плану дій з відновлюваної енергетики, а також Енергетичної стратегії. Відповідно до неї, ми повинні мати 25% енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі до 2035 року», – заявив Гура.
За словами посадовця, для виконання завдань стратегії необхідні значні інвестиці – потрібно залучити ще 30 млрд євро інвестицій.
Серед потенційних напрямків залучення інвестицій експерт виділив:
- будівництво об'єктів відновлюваної енергетики (СЕС, ВЕС, маліГЕС, біоТЕЦ, котельні на біомасі, біогазові установки та ін);
- будівництво потужностей з виробництва обладнання для об'єктів відновлюваної енергетики;
- будівництво заводів з виробництва твердого та рідкого біопалива;
- вирощування енергетичних культур.
Як відомо, з 1 липня в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. Згідно з новою моделлю, електрику, вироблену «зеленими» електростанціями, викуповуватиме новостворена державна компанія під умовною назвою «гарантований покупець». При цьому платити за вироблену з альтернативних джерел енергію будуть за «зеленим» тарифом, який в Україні є одним з найвищих у Європі.
Зокрема, такий ринок передбачає запровадження нової моделі взаємовідносин між постачальниками та споживачами електроенергії: ліквідовується єдиний покупець та продавець електроенергії – Енергоринок. Натомість продавати електроенергію мають відповідно до двосторонніх угод між виробниками та постачальниками або споживачами. Також запроваджуються біржі з продажу електроенергії: ринок на добу наперед, ринок продажу електрики в межах доби, а також балансуючий ринок.
Про проблему блокування розрахунків з відновлюваною генерацією – в матеріалі Mind «Як убезпечити «зелену» енергетику від фінансового колапсу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].