Денісова сподівається на звільнення українських моряків під її особисте зобов’язання

Денісова сподівається на звільнення українських моряків під її особисте зобов’язання

Відповідне клопотання перебуває на розгляді в слідчому управління ФСБ

Денісова сподівається на звільнення українських моряків під її особисте зобов’язання
Уповноважена з прав людини Людмила Денiсова
Фото: УНІАН

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова переконана, що найближчим часом буде задоволене надане нею клопотання  звільнення українських військових моряків під її особисте зобов’язання. Про це Денісова заявила під час прес-конференції, передає кореспондент Mind.

«19 липня українським посольством в РФ було  передано через МЗС Росії до ФСБ РФ моє клопотання. Зараз це питання перебуває на розгляді в слідчому управління ФСБ, безпосередньо у керівника цього слідчого управління. Мені відомо що наразі відбуваються перемовини між закордонними  відомствами двох держав стосовно виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права», – сказала вона.

Денiсова зазначила, що відповідно до російського законодавства рішення про зміну запобіжного заходу на стадії попереднього слідства приймає слідчий. Згідно кримінально-процесуального кодексу РФ, ст. 103, передбачена можливість відпустити затриманих  під особисте зобов’язання або поручителям.

«18 липня я звернулась з клопотанням на ім’я керівника слідчої групи ФСБ Росії Сергія Микрикова щодо звільнення моряків під моє особисте зобов’язання. Це зобов’язання може надати особа, яка заслуговує на довіру. Мандат уповноваженого Верховної Ради з прав людини дає мені таке  право. За ст. 25 Конституції, Україна  гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами», – зазначила вона.

В активну фазу перемовини щодо звільнення українських моряків  перейшли після телефонної розмови між президентом України і президентом РФ.

Раніше Mind повідомляв, що 17 липня Денісова запропонувала звільнити українських моряків під її особисте зобов'язання, оскільки у кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або поручителя. 

Того ж дня Лефортівський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим на 3 місяці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію