Російський «Сбєрбанк» продав бізнес в Туреччині через санкції

Російський «Сбєрбанк» продав бізнес в Туреччині через санкції

Проти російського банку були введені санкційні обмеження стосовно його міжнародної присутності

Російський «Сбєрбанк» продав бізнес в Туреччині через санкції
фото www.flickr.com/photos/93782101@N03

Російський «Сбербанк» продав свою дочірню структуру в Туреччині – DenizBank A.S. – дубайському Emirates NBD, який тепер володіє майже всім пакетом акцій турецького банку. Про це повідомляє «РБК».

Під контролем дубайської групи знаходиться тепер 99,85% DenizBank. Виручка «Сбєрбанку» від продажу склала 170,7 млрд руб. Сукупний обсяг інвестицій в турецький банк за весь час володіння склав 148 млрд руб. Валовий прибуток від угоди по РСБО склав 22,7 млрд руб. Податок на прибуток – близько 4,5 млрд руб.

Операцію схвалили банківські регулятори Об'єднаних Арабських Еміратів, Туреччини, Австрії і Росії. За умовами угоди Emirates NBD викупить субординований борг DenizBank перед «Сбєрбанком» на суму близько $1,2 млрд. Крім того, DenizBank погасить раніше надані російським банком міжбанківські кредити на суму близько $1,1 млрд. Загальний обсяг грошового потоку «Сбєрбанку» від продажу DenizBank складе близько $5 млрд.

Глава «Сбєрбанку» Герман Греф раніше заявляв, що рішення про продаж було пов'язано з санкційними обмеженнями, які були введені проти російської кредитної організації в частині її міжнародної присутності. За його словами, угода дозволить банку «сконцентрувати ще більше уваги на розвиток екосистеми» кредитної організації в Росії.

Віце-голова і керуючий директор Emirates NBD Хешам Аль-Касим, коментуючи угоду, зазначив, що придбання DenizBank дозволить дубайської групі створити банківський центр, який допоможе країнам Близького Сходу і Північної Африки вийти на лідируючі позиції в сфері інновацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію