У Сибіру штучно викликатимуть дощі, щоб загасити пожежі
Спеціалісти запускають у хмарні системи піропатрони з йодистим сріблом, які ініціюють процес утворення дощів

Російське Федеральне агентство лісного господарства «Авіалєсохрана» розпочало роботи із штучного викликання дощу в Іркутській області та Краснодарському краї для гасіння масштабних лісових пожеж. Про це йдеться на сайті агентства.
Зазначається, що сьогодні, 1 серпня, склались сприятливі умови для формування дощових хмар. У потрібну зону було направлено спеціальний літак-зондувальник Ан-26.
«Запуск льотчиками-спостерігачами «Авіалєсоохрани» в хмарні системи піропатронів з йодистим сріблом ініціює процес утворення дощів. Без такого впливу хмари можуть розвиватися і перебувати в атмосфері, не проливаючи над пожежами довгоочікуваних дощів», – йдеться в повідомленні.
Опади, викликані штучним шляхом, знизять пожежну небезпеку і допоможуть наземним силам в зупинці поширення і ліквідації пожеж.
Роботи зі штучного викликання опадів для гасіння лісових пожеж у Красноярському краї і Іркутській області льотчики-спостерігачі Федерального агентства проводили за наявності придатної хмарності протягом усього липня. У 67% випадках, як зазначається, над пожежами випали опади середньої і високої інтенсивності, що містили кілотонни води.
Напружена робота об’єднаного угруповання лісопожежних сил забезпечила протягом липня повну ліквідацію понад 500 лісових пожеж на площі близько 330 000 га.
«Боротьба з вогнем триває. Сьогодні в Красноярському краї йде гасіння 61 пожежі на площі близько 25 000 га. Тривають роботи з гасіння 72 пожеж на площі, пройденої вогнем, близько 85 000 га в Іркутській області», – повідомляє агентство.
Нагадаємо: президент США Дональд Трамп у ході телефонної розмови з президентом РФ Владіміром Путіним запропонував допомогу в ліквідації пожежі в Сибіру. Путін відповів, що російська сторона за необхідності нею скористається.
Як повідомлялось, за останніми даними, в Сибіру горить понад 3,2 млн га землі. І без того непроста ситуація ускладнюється тим, що в Росії не вистачає грошей для гасіння пожеж. Більшість із них бушують у віддалених або недоступних районах, і влада ухвалює рішення про їх гасіння тільки в тому випадку, якщо спричинена шкода перевищить вартість операції.
Екологи переконані, що лісові пожежі в Сибіру вплинуть на клімат по всій планеті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].