У Сибіру штучно викликатимуть дощі, щоб загасити пожежі

У Сибіру штучно викликатимуть дощі, щоб загасити пожежі

Спеціалісти запускають у хмарні системи піропатрони з йодистим сріблом, які ініціюють процес утворення дощів

У Сибіру штучно викликатимуть дощі, щоб загасити пожежі
фото www.flickr.com/photos/awluedtke

Російське Федеральне агентство лісного господарства «Авіалєсохрана» розпочало роботи із штучного викликання дощу в Іркутській області та Краснодарському краї для гасіння масштабних лісових пожеж. Про це йдеться на сайті агентства.

Зазначається, що сьогодні, 1 серпня, склались сприятливі умови для формування дощових хмар. У потрібну зону було направлено спеціальний літак-зондувальник Ан-26.

«Запуск льотчиками-спостерігачами «Авіалєсоохрани» в хмарні системи піропатронів з йодистим сріблом ініціює процес утворення дощів. Без такого впливу хмари можуть розвиватися і перебувати в атмосфері, не проливаючи над пожежами довгоочікуваних дощів», – йдеться в повідомленні.

Опади, викликані штучним шляхом, знизять пожежну небезпеку і допоможуть наземним силам в зупинці поширення і ліквідації пожеж.

Роботи зі штучного викликання опадів для гасіння лісових пожеж у Красноярському краї і Іркутській області льотчики-спостерігачі Федерального агентства проводили за наявності придатної хмарності протягом усього липня. У 67% випадках, як зазначається, над пожежами випали опади середньої і високої інтенсивності, що містили кілотонни води.

Напружена робота об’єднаного угруповання лісопожежних сил забезпечила протягом липня повну ліквідацію понад 500 лісових пожеж на площі близько 330 000 га.

«Боротьба з вогнем триває. Сьогодні в Красноярському краї йде гасіння 61 пожежі на площі близько 25 000 га. Тривають роботи з гасіння 72 пожеж на площі, пройденої вогнем, близько 85 000 га в Іркутській області», – повідомляє агентство.

Нагадаємо: президент США Дональд Трамп у ході телефонної розмови з президентом РФ Владіміром Путіним запропонував допомогу в ліквідації пожежі в Сибіру. Путін відповів, що російська сторона за необхідності нею скористається.

Як повідомлялось, за останніми даними, в Сибіру горить понад 3,2 млн га землі. І без того непроста ситуація ускладнюється тим, що  в Росії не вистачає грошей для гасіння пожеж. Більшість із них бушують у віддалених або недоступних районах, і влада ухвалює рішення про їх гасіння тільки в тому випадку, якщо спричинена шкода перевищить вартість операції.

Екологи переконані, що лісові пожежі в Сибіру вплинуть на клімат по всій планеті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті