Власникам домашніх СЕС виплатили 2,5 млн грн за надану електроенергію

Власникам домашніх СЕС виплатили 2,5 млн грн за надану електроенергію

130 домашніх СЕС у Києві надали в мережу понад 550 000 кВт/год сонячної електроенергії за півроку

Власникам домашніх СЕС виплатили 2,5 млн грн за надану електроенергію
фото www.flickr.com/photos/groundpounder

Власники 130 домашніх сонячних електростанцій в Києві, які передали надлишок  виробленої електроенергії в мережу, отримали у першому піврічні 2019 року 2,5 млн грн.. Про це повідомляє прес-служба «Київських енергетичних послуг».

В мережу надійшло понад 550 000 кВт/год сонячної електроенергії від київських домогосподарств, що самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишки продають у мережу (просьюмерів). В середньому, кожен столичний побутовий виробник енергії забезпечує світлом 4 українські сім‘ї на місяць. Постачальник «Київські енергетичні послуги» за півроку у повному обсязі виплатив просьюмерам більше 2,5 млн грн за «зеленим» тарифом, встановленим Національною комісією регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Домашні сонячні електростанції, сіті-ферми, електромобілі та автозарядні станції стають звичним явищем для світу. Люди хочуть жити «зеленим», екологічним життям – при цьому, мають можливість заробити на продажі надлишків чистої енергії. Купуючи «зелену» енергію, ми підтримуємо просьюмерів та робимо свій внесок у розвиток енергонезалежності України», – зазначив директор «Київських енергетичних послуг» Віктор Мельников.

Станом на 1 липня 2019 року, за даними  Держенергоефективності України, більше 12 000 домогосподарств використовують сонячні електростанції загальною потужністю 280 МВт для побутових потреб. Обсяг інвестицій у будівництво домашніх сонячних станцій перевищив 240 млн євро.

Раніше Mind повідомляв, що у липні ВР ухвалила закон про «зелені тарифи» для домашніх СЕС. Ухвалений закон запровадив для домашніх СЕС  нову умову отримання «зеленого тарифу» – установку станцій до 50 кВт на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Раніше було – 30 кВт без обмежень місця розташування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло