Shell пообіцяла дотримуватись американських санкцій проти «Північного потоку – 2»
Але лише тому, що цього вимагає закон

Нідерландсько-британська компанія Shell, яка є одним з акціонерів проекту газопроводу «Північний потік – 2», заявила, що буде виконувати санкції США в разі їх прийняття, але «зобов'язана продовжувати виконання договору про партнерство». Про це повідомляє Politico.
Російський «Газпром» є єдиним акціонером проекту, але має фінансову підтримку п'яти західноєвропейських компаній – австрійської OMV, англо-голландської Shell, французької Engie та німецьких Uniper і Wintershall. Італійська Saipem та швейцарська Allseas допомагають у прокладанні труб.
«Єдиний мандат, який у мене є – це інвестувати обережно і робити правильно для наших акціонерів. Якщо та чи інша країна вважає, що ми не повинні цього робити, вони повинні зробити це незаконним. І тоді у мене не буде вибору, і я повністю буду виконувати ці санкції. Але тільки тому, що це обов'язок виконувати закон », – заявив глава Shell Бен ван Берден.
За його словами, у компанії не буде іншого шляху окрім як виконувати санкції.
Компанія OMV у своїх заяві зазначила, що розглядає «Північний потік – 2» як «економічний проект, важливий для безпеки поставок і конкурентоспроможності Європи», але відмовилась коментувати загрозу санкцій.
Речник прес-служби компанії Allseas заявив, що компанія «не спекулює на потенційних наслідках запропонованих санкцій».
Нагадаємо: днями Комітет Сенату з міжнародних відносин ухвалив законопроект Protecting Europe's Energy Security Act 20 голосами проти 2, який передбачає введення санкцій проти компаній-учасниць «Північного потоку – 2». Законопроект відображає занепокоєння низки законодавців впливом Росії в Європі, але щоб вступити в силу, він повинен бути прийнятий Сенатом, Палатою представників і підписаний президентом США.
За словами доцента кафедри Центру євразійських, російських та східноєвропейських університетів Бренди Шафер, прийняття Конгресом санкції не обов’язково значить, що їх підпише і Трамп.
«Члени Конгресу люблять санкції, пов’язані зі зовнішньою політикою, які не мають обов’язкового характеру – це дає їм можливість прийти до своїх виборців і показати їм, що вони жорсткі… не ускладнюючи зовнішню політику США, – сказала вона. – Поточне ухвалення комітету дійсно збільшує ступінь невизначеності для залучення компанії і додасть питань для суперечок між Берліном та Вашингтоном, але поки що це ще не є конкретною зміною».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].