Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Мінфін США офіційно назвав Китай «валютним маніпулятором»

Мінфін США офіційно назвав Китай «валютним маніпулятором»

Перемирʼя у торговій війні закінчилося

Мінфін США офіційно назвав Китай «валютним маніпулятором»
фото Shutterstock

Міністерство фінансів США офіційно назвало валютним маніпулятором після того, як Пекін допустив падіння національної валюти нижче ніж 7 юанів за доллар. Вашингтон подасть скаргу в МВФ для усунення «несправедливої переваги», повідомляється на сайті міністерства.

У Мінфіні відзначили, що влада Китаю, діючи на зарубіжних валютних ринках, навмисно занижує курс юаня. «В останні дні Китай вжив конкретних заходів для девальвації своєї валюти, при цьому зберігаючи значні валютні резерви», – заявили в міністерстві.

«Контекст цих дій і неправдоподібність стабільності китайського ринку підтверджують, що мета девальвації Китаєм – отримати несправедливу конкурентну перевагу в міжнародній торгівлі», – йдеться в повідомленні.

У заяві підкреслюється, що діюча модель є порушенням зобов'язань Китаю по G20 утримуватися від конкурентної девальвації.

Офіційна газета Комуністичної партії Китаю у відповідь на це заявила у вівторок, що Сполучені Штати «навмисно руйнують міжнародний порядок», передає Reuters.

Звинувачення, що послідувало за різким падінням курсу юаня в понеділок, призвело до ще більшого розколу між найбільшими економіками світу і розбило всі надії на швидке закінчення торгової війни між ними.

Напередодні президент США Дональд Трамп назвав падіння курсу китайського юаня «валютною маніпуляцією» і вказав, що воно призведе до ослаблення китайської економіки.

1 серпня Трамп заявив про намір ввести з 1 вересня 10%-ві мита на весь ще неоподаткований обсяг китайського імпорту в розмірі близько $325 млрд. Зараз загальний обсяг поставок двох країн, на які поширюються підвищені тарифи, дорівнює $360 млрд, з яких $110 млрд припадають на експорт США у Китай.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті