Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
АМКУ оштрафував компанії за змову під час закупівель

АМКУ оштрафував компанії за змову під час закупівель

Оштрафовано компанії «Доненергоекспорт» на 4,2 млн грн і «Тріалтрейд» - на 340 000 грн

АМКУ оштрафував компанії за змову під час закупівель
Фото Shutterstock

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету (АМКУ) оштрафувала компанію «Доненергоекспорт» на 4,2 млн грн і «Тріалтрейд» – на 340 000 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє голова АМКУ Юрій Терентьєв на своїй сторінці у Facebook.

2 січня 2017 року державним підприємством «Красноармійськвугілля» за допомогою системи публічних закупівель ProZorro було проведено процедуру електронних торгів на закупівлю профілів незамкнутих, шпунтових паль та конструктивних елементів залізничних і трамвайних колій, зі сталі, гарячого обробляння. Свої тендерні пропозиції надали дві компанії – «Доненергоекспорт» та «Тріалтрейд».

Системою електронних закупівель найбільш економічно вигідною визнано тендерну пропозицію ТОВ «Доненергоекспорт» – 20,9 млн грн з ПДВ.

Однак, розслідування АМКУ встановлено факти, які свідчать про змову названих компаній на торгах. Зокрема, два «конкуренти» використовували спільну ІР-адресу; надавали одне одному фінансову допомогу, в тому числі безвідсоткові позики; спільно використовували засоби зв’язку; подали тендерні документи, які мали спільні особливості електронних файлів.

«Таким чином, уся сукупність встановлених факторів свідчить про узгоджену поведінку компаній «Доненергоекспорт» та «Тріалтрейд», що призвело до спотворення результатів торгів, проведених держпідприємством «Красноармійськвугілля». А це є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій», – пише він.

Терентьєв нагадав, що компанії «Доненергоекспорт» та «Тріалтрейд» є фігурантами справ НАБУ, зокрема через тендери державного підприємства «Селідіввугілля». ЗМІ пов’язують ці компанії із Віталієм Кропачовим. Одним з доказів наводять той факт, що після перереєстрації у Києві обидві мали свої офіси у будівлі, яка йому належить.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті