Оператор ГТС укомплектував штат та якісно обслуговує газотранспортну систему – «Укртрансгаз»

Оператор ГТС укомплектував штат та якісно обслуговує газотранспортну систему – «Укртрансгаз»

За липень новоствореним Оператором ліквідовано 13 аварій та виконано 1422 заявки з техобслуговування

Оператор ГТС укомплектував штат та якісно обслуговує газотранспортну систему – «Укртрансгаз»
фото utg.ua

За перший місяць роботи Оператора ГТС України як окремої компанії, виділеної з 1 липня 2019 року, сформовано її штат, запроваджено власні бізнес-процеси, створено і опрацьовано технічні регламенти та розпочато підготовку виробничої програми на наступний рік. Про це повідомляє прес-служба АТ «Укртрансгаз».

«Таким чином, підготовка до остаточного відокремлення Оператора ГТС України з 1 січня 2020 року відбувається відповідно до «дорожньої карти» анбандлінгу із дотриманням ключових вимог та термінів. При цьому транспортування природного газу магістральними газопроводами відбувається в «штатному режимі», – зазначається в повідомленні.

В липні 2019 року ТОВ «Оператор ГТС України» за дорученням АТ «Укртрансгаз» проводив  техобслуговування ГТС, виконавши 1422 заявки з ремонту та техобслуговування об’єктів і своєчасно ліквідував 13 позаштатних ситуацій. При тому якість виконання робіт повністю відповідає вимогам, необхідним для надійної та безпечної роботи ГТС.

До складу ТОВ «Оператор ГТС України» переведено 9,5 тисяч співробітників, що проводять технічну експлуатацію ГТС та поточні ремонти.

«ТОВ ОГТСУ використовує спрощену, у порівнянні з АТ «Укртрансгаз», та більш ефективну організаційну структуру. Такі функції як комерційна діяльність, диспетчеризація, закупівлі поки що залишаються в складі АТ «Укртрансгаз», згідно вимог поточною ліцензії та чинного контракту на транзит природного газу з ПАТ «Газпром» до 31 грудня 2019 року», – повідомляє «Укртрансазу».

Крім того, уже завершено підготовку та впроваджено понад 1000  внутрішніх регламентів, які було створено на попередньому етапі анбандлінгу. Також створено окрему бізнес-сферу в SAP ERP для забезпечення діяльності ТОВ ОГТСУ. Триває розділення ІТ-систем Операторів ГТС та газосховищ України.

Проектна команда, що проводить підготовку до анбандлінгу Оператора ГТС в групі «Нафтогаз», підготувала повний пакет документів для проходження сертифікації в НКРЕКП з подальшим затвердженням Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Документи створено в співпраці з міжнародними консультантами та експертами, у повній відповідності до вимог українського законодавства та енергетичних директив ЄС.

Договір про технічне обслуговування (SLA) визначає взаємодію між Оператором, який обслуговує об’єкти ГТС, та «Укртрансгазом», на балансі якого знаходяться об’єкти системи. У липні 2019 року «Укртрансгаз» також забезпечував Оператора паливним газом, всіма необхідними матеріалами, надавав транспортні послуги тощо.

«До кінця року частину цих функцій буде передано новій компанії. Зокрема, планується, що у вересні вже Оператор розпочне здійснювати закупівлі газу на ВТВ, запчастини тощо, що дозволить компанії підвищити рівень операційної самостійності»,  повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».

В той самий час зазначається, що успішне  проведення анбандлінгу Оператора ГТС України неможливе без підтримки з боку органів державної влади і зокрема ухвалення закону про концесію та забезпечення фінансових засад для роботи майбутнього оператора – затвердження економічно обґрунтованих тарифів та унеможливлення несанкціонованих відборів газу з ГТС.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, 1 липня 2019 року АТ «Укртрансгаз» передало функцію технічної експлуатації газотранспортної системи України до ТОВ «Оператор ГТС України», що є дочірньою компанією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті