«Укртрансгаз» передав функцію технічної експлуатації газотранспортної системи України «дочці»

«Укртрансгаз» передав функцію технічної експлуатації газотранспортної системи України «дочці»

Це послідовний крок в реалізації проекту з підготовки до юридичного та операційного відокремлення функції транспортування газу від видобутку та продажу газу – анбандлінгу

«Укртрансгаз» передав функцію технічної експлуатації газотранспортної системи України 	«дочці»
Фото: УНІАН

Вчора, 1 липня, АТ «Укртрансгаз» передало функцію технічної експлуатації газотранспортної системи України до ТОВ «Оператор ГТС України», що є дочірньою компанією. Про це повідомляє прес-служба АТ.

«Це послідовний крок в реалізації проекту з підготовки до юридичного та операційного відокремлення функції транспортування газу від видобутку та продажу газу – анбандлінгу. Юридичне відокремлення оператора ГТС є необхідною умовою для сертифікації незалежного оператора, залучення міжнародного партнера та збереження транзиту газу територією України», – йдеться в повідомленні.

Товариство працюватиме як окрема юридична структура в підпорядкуванні АТ «Укртрансгаз» до 31 грудня 2019 року – строку закінчення поточного договору на транзит природнього газу з ПАО «Газпром». За цей час Оператор має отримати всі необхідні ліцензії та пройти попередню сертифікацію з боку НКРЕКП з подальшим підтвердженням Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

1 січня 2020 року Оператор вийде зі складу групи «Нафтогаз» та буде переданий в управління організації, уповноваженої Кабінетом Міністрів, що стане остаточним виконанням умови щодо незалежності Оператора ГТС.

Взаємодія між Оператором, який обслуговує об’єкти ГТС, та Укртрансгазом, на балансі якого знаходяться об’єкти ГТС, – відбуватиметься на основі Договору про технічне обслуговування (SLA).

До ТОВ «Оператор ГТС України» до кінця серпня буде переведено близько 10 000 співробітників, безпосередньо задіяних в експлуатації ГТС – у тому числі плануванні, підготовці та проведенні обліку технічного обслуговування мереж та об’єктів газотранспортної системи, а також зборі даних про параметри її функціонування. При цьому низка функцій до закінчення поточного контракту з ПАО «Газпром» 31 грудня 2019 року залишається в складі АТ «Укртрансгаз» – комерційна діяльність, диспетчеризація, закупівлі, що вимагається поточною ліцензією. Ці функції будуть передані до Товариства 1 січня 2020 року після отримання ліцензії від НКРЕКП.

Крім того, протягом другого півріччя 2019 року має відбутися остаточне розділення бізнес-процесів та ІТ-систем між Оператором ГТС України, Оператором газосховищ України та сервісними підрозділами АТ «Укртрансгаз».

Раніше Світовий банк підтримав план Кабміну щодо розділення «Нафтогазу» за моделлю OU.

Водночас НАК прагнув залишити ГТС за собою після анбандлінгу (за моделлю ISO), адже така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».

22 травня Кабмін ухвалив модель ownership unbundling (OU), яка передбачаєвідокремлення газотранспортного бізнесу від НАК «Нафтогаз Україні», для здійснення анбандлінгу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло