«Гігантська батарейка» Energy Vault залучила $110 млн від SoftBank

«Гігантська батарейка» Energy Vault залучила $110 млн від SoftBank

Новітня система не поступається установці PowerPack від Tesla, але є дешевшою

«Гігантська батарейка» Energy Vault залучила $110 млн від SoftBank
фото twitter.com/EnergyVaultInc

Vision Fund, який належить SoftBank Group,  інвестував в швейцарський стартап Energy Vault, що розробив систему зберігання енергії ємністю від 20 до 80 МВт-год $110 млн. Про це повідомляє investory.news.

Energy Vault – система, яка складається з гігантських кранів і бетонних блоків та дозволяє зберігати електроенергію не гірше ніж установка PowerPack від Tesla, але при цьому набагато дешевше.

Принцип роботи незвичайної установки полягає в наступному. Щоб накопичити енергію, гігантські крани споруджують з 35-тонних бетонних блоків величезні вежі, а для того, щоб енергію витягти, захоплюють блоки з побудованої конструкції й «кидають» їх на Землю. Під час вільного падіння генератор, до якого кріпиться блок, повертає в енергосистему витрачену на його підйом електрику. Згідно з розрахунками стартапу, таким чином можна зберігати від 10 МВт до 35 МВт енергії.

Всупереч тому, що система на перший погляд виглядає дещо примітивно, сховища Energy Vault, по суті, засновані на принципі гідроелектростанцій, які накопичують воду у не піковий час, а потім різко спускають її, генеруючи величезну кількість електроенергії.

За словами інженерів, ефективність системи Energy Vault складає 85% (для порівняння, ефективність літій-іонних батарей – 90%), а її вартість на 50% нижче вартості конкурентних рішень. При цьому робота установки не вимагає втручання людини – кранами управляє спеціальне програмне забезпечення.

Як зазначають інженери, одна з основних переваг технології від Energy Vault полягає в тому то, що для її використання не потрібно будувати греблі, забруднювати навколишнє середовище, її можна встановлювати в будь-якому місці. Крім цього, бетонні блоки, на відміну від літій-іонних батарей, як сховище енергії не схильні до деградації, оскільки життєздатність установки Energy Vault заявлена ​​на рівні 30 років. Крім того, інженери пропонують створювати блоки з будівельних відходів, що ще більше знижує вплив на природу.

Інвестиції в Energy Vault є лише одним з показників величезного ринку, який очікують інвестори, оскільки енергетичні компанії витрачають мільярди на поновлювані джерела енергії та зберігання.

Як повідомляє видання, наприклад, ScottishPower, комунальне підприємство в Великобританії, зобов’язується витратити $7,2 млрд на відновлювану енергію, модернізацію енергосистем і технології зберігання між 2018 і 2022 рр.

На думку розробників новинки, технологія зберігання Energy Vault може добре показати себе насамперед у віддалений районах. У регіонах, де потрібне масштабніше сховище існують рішення на кшталт Megapack від Tesla.

Megapack поставляється в повністю зібраному вигляді – включаючи акумуляторні модулі, двонапрямні інвертори, систему управління температурним режимом, переривник змінного струму й органи управління – і може зберігати до 3 МВт-год енергії з потужністю інвертора 1,5 МВт.

Система зберігання Energy Vault призначена для набагато більшої місткості зберігання. За словами головного виконавчого директора Роберта Піконі, кожна вежа може зберігати від 20 до 80 МВт-год за ціною 6 центів за кВт-год (в перерахунку на рівень витрат).

Підтримка технології Energy Vault об’єднує інвесторів, включаючи Neotribe Ventures, Cemex Ventures, Idealab і SoftBank.

Нагадаємо: на початку літа Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS) и Magnum Development представили свій спільний мегапроект із будівництва найбільшого у світі сховища енергії, отриманої з відновлюваних джерел енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію