В Арктиці зафіксували рекордну температуру +35 С

В Арктиці зафіксували рекордну температуру +35 С

Липень 2019 року став найтеплішим місяцем за всю історію спостережень

В Арктиці зафіксували рекордну температуру +35 С
https://www.noaa.gov

Липень цього року став найтеплішим місяцем за всю історію метеоспостережень на нашій планеті. Про це повідомило в четвер Національне управління з дослідження океанів і атмосфери (NОАА).

Як стверджують спеціалісти управління, минулий місяць побив температурні рекорди, зафіксовані за період з 1880 року. У липні 2019 року температура поверхні суші і Світового океану була на 0,95 градуса Цельсія вищою за усереднений показник щодо температур липня у ХХ-му столітті, рівний 15,8 градуса Цельсія, уточнюють американські вчені.

Таким чином було побито на 0,03 градуса Цельсія попередній аналогічний температурний рекорд, який метеорологи зафіксували в 2016 році.

Згідно з даними NOAA, метеорологічна станція в Швеції на північ від Полярного кола в липні зафіксувала рекордну для арктичного регіону температуру в 34,8 градусів за Цельсієм.

Рекордна температура була зафіксована 26 липня в невеликому шведському форпості Маркусвінса, який розташований на південній околиці полярного кола. Кліматолог Дік Арндт заявив, що дані були проаналізовані і перевірені Шведським метеорологічним інститутом.

Крім того, з'ясувалося, що площа крижаного покриву Арктики в липні цього року була на 19,8% меншою за середній показник у період з 1981 року 2010-й.

При цьому в Антарктиці площа криги  в минулому місяці була на 4,3% меншою за середній показник за цей же період. Мова в обох випадках йде про рекордно низькі показники, які свідчать про те, що планета продовжує розігріватися через глобальне потепління, відзначають в НОАА.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті