Макрон прийняв у себе Путіна і закликав його допомогти припинити війну на Донбасі

Макрон прийняв у себе Путіна і закликав його допомогти припинити війну на Донбасі

Французький лідер хоче організувати саміт стосовно вирішення питання російської агресії

Макрон прийняв у себе Путіна і закликав його допомогти припинити війну на Донбасі
http://kremlin.ru

Президент Франції Еммануель Макрон в понеділок прийняв у своїй літній резиденції президента Росії Владіміра Путіна. Одна з ключових тем розмови –  сподівання французького лідера переконати Кремль сприяти припиненню конфлікту в Україні, пише Голос Америки.

Макрон приймає Путіна в своїй літній резиденції в старовинній фортеці Брегансон на середземноморському узбережжі Франції. Зустріч проходить за кілька днів до саміту «Великої сімки», який пройде 24-26 серпня в Біарріце.

Вітаючи президента РФ, Макрон висловив надію на те, що його переговори з Путіним будуть сприяти проведенню в майбутні тижні саміту стосовно вирішення питання російської агресії. Співрозмовники також наголосили на обов’язковому продовженні переговорів у Нормандському форматі.

«Ми поговоримо про Україну, про той вибір, який був зроблений президентом Зеленським, про ту позицію, яку він займав останнім часом. Я знаю, що президент Путін з ним розмовляв кілька разів за останні дні. Так що ми зможемо про це поговорити, підготувати майбутні зустрічі і разом з паном Зеленським, Путіним і пані Меркель ми постараємося розглянути можливість скликання «нормандського формату» через кілька тижнів», – сказав Макрон (цитата за kremlin.ru).

Путін при цьому заявив, що проінформує Макрона про останні контакти з президентом України Володимиром Зеленським, які вселяють, за його словами, «обережний оптимізм».

«Нарешті, ми, безумовно, будемо говорити про регіональні конфлікти. Звичайно, по південному сходу України будемо говорити, по Донбасу. Я проінформую пана президента про свої останні контакти з новообраним президентом України. Тут є деякі речі, які можна обговорювати, які вселяють такий обережний оптимізм», – заявив Путін.

Макрон також підкреслив, що Росії слід поважати свободу слова і вільні вибори.

Серед інших питань порядку денного переговорів Макрон вказав на питання контролю над озброєннями.

Як пише видання, відносини між Макроном і Путіним характеризуються напруженістю і настороженістю. Однак Париж вважає за потрібне підтримувати відносини навіть в період крайньої напруженості між Росією і Заходом, наголошуючи на необхідності знаходити спільну мову в питаннях, що становлять взаємний інтерес.

Зазначається, що в питанні російської агресії на сході України Макрон взяв на себе активну посередницьку роль, намагаючись покласти край війні. Він вважає, що обрання нового українського президента Володимира Зеленського може надати новий імпульс мирним зусиллям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію