Глави провідних компаній закликали бізнес працювати на благо клієнтів, а не інвесторів
Крім того, в оновленій «заяві про призначення корпорацій» питання важливості збільшення «акціонерної вартості компаній значиться останнім

Керівники більше 180 американським компаній, що входять в групу Business Roundtable підписали спільну «заяву про призначення корпорацій». Її основна ідея полягає в тому, що компанії повинні не тільки задовольняти інтереси своїх інвесторів, але і працювати над створенням «економіки, що служить усім американцям». Про це повідомляє Forbes.
Документ підписали в тому числі глави Amazon, Apple, AT & T, Bank of America, Boeing, Coca-Cola, Comcast, Exxon Mobil, Ford, General Motors, Goldman Sachs, Johnson & Johnson, Lockheed Martin, а також Mastercard та інші.
Автори заяви нагадали, що «принципи корпоративного управління» Business Roundtable публікувала з 1978 року. При цьому у всіх версіях документа починаючи з 1997 року говорилося, що корпорації в першу чергу існують, щоб служити їхнім акціонерам. Однак це твердження не відповідає тому, як бачать ситуацію глави компаній, які підписали оновлений документ.
Тепер в ньому також йдеться про необхідність «перевершувати очікування» клієнтів і бути для них корисними; про інвестиції в співробітників, їх освіту і перепідготовку; про чесну і етичну роботі з іншими компаніями; про підтримку спільнот, в яких працюють компанії, і навколишнього середовища. Пункт про важливість збільшення «акціонерної вартості компаній» в новому списку значиться останнім.
«Великі компанії інвестують в співробітників і місцеві спільноти, тому що знають, що це єдиний шлях до довгострокового успіху», – написав у заяві керівник найбільшого банку США JPMorgan Chase Джеймс Даймон. Він підкреслив, що «американська мрія жива, але зношується», а прірва між багатими і бідними в США зростає все більше.
Заява може зіграти важливу роль, пише Reuters. Минулий прийнятий групою постулат про важливість акціонерів вплинув на роботу найбільших компаній, нагадала агентству викладач Школи управління Слоуна при Массачусетському технологічному інституті Барбара Дайер.
«Якщо вам здається, що основна мета – збільшити біржову вартість акцій, то ви починаєте урізати будь-які витрати, які є необґрунтовано високими», – зазначає Дайер. У 1980-х в США це призвело до скорочень і боротьбі проти профспілок, зазначає видання.
Заяву розкритикувала американська некомерційна організація Рада інституційних інвесторів. У прес-релізі вона заявила, що «відповідальність перед усіма означає відповідальність ні перед ким», а інвестори – та позитивна сила, яка змушує компанії сфокусуватися на довгостроковій ефективності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].