Індія запропонувала замінити російське турбінне обладнання на японське
Обладнання, поставлене російськими «Силовими машинами», мало низку проблем

Корпорація з атомної енергії Індії (NPCIL), замовник будівництва атомної електростанції, що зводиться російською стороною, обговорює можливу заміну турбінного обладнання від «Силових машин» Олексія Мордашова. Нью-Делі пропонує «Росатому» замінити його на продукцію японських виробників. Про це «РБК» повідомили два джерела, близьких до учасників переговорів між країнами.
Індійська сторона висловила невдоволення якістю поставлених «Силовими машинами» турбоустановок і генераторів для турбінного відділення вже побудованих блоків АЕС «Куданкулам», говорить один зі співрозмовників. Але мова не йде про заміну постачальника турбін для споруджуваних блоків «Куданкуламі» (всього повинно бути побудовано шість блоків, зараз готові два), оскільки все обладнання для них уже законтрактовано. Вимога стосується нової АЕС з шістьма блоками, будівництво якої також передбачено міжурядовою угодою і має завершитися до 2034 року.
Для «Росатома», як повідомляють в компанії, задоволеність замовника є пріоритетом.
«Компетенції «Росатома»в розробці і постачанні ключового для атомних станцій обладнання ядерного острова є лідируючими в світі, а що стосується інших систем, зокрема турбінного обладнання, можливі різні варіанти, якщо наш замовник висловить свої побажання», – пояснив співрозмовник РБК.
«Росатом» будує АЕС «Куданкулам» в штаті Тамілнад з 2002 року, перші два енергоблоки з реакторами ВВЕР-1000 загальною потужністю 2000 МВт були здані в експлуатацію в 2014-2017 роках. При цьому, за даними сайту NPCIL, в 2018-2019 роках ці блоки були завантажені лише на третину своєї потужності. Індійська газета Hindu в листопаді 2018 писала про призупинення роботи через технічні проблем в турбінному відділенні, а також про наднормативних зупинках на перезавантаження палива. Джерело «РБК», близьке до одного з учасників проекту, уточнив, що в індійців були претензії до якості обладнання, поставленого «Силовими машинами».
Представник «Росенергоатому» («дочка» «Росатома») повідомив «РБК», що раніше скарг на обладнання не надходило,і що «ймовірно, таким чином індійська сторона має намір збити ціну на обладнання для нової АЕС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].