ФГВФО підписав 8 кредитних договорів на загальну суму 79,7 млрд грн
Станом на липень 2019 року за кредитами вже сплачено понад 40 млрд грн

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) у період здійснення масових виплат гарантованої суми відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків підписав 8 кредитних договорів на загальну суму 79,71 млрд грн. Про це йдеться у Річному звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності з серпня 2018 року по липень 2019 року.
Незважаючи на погашення частини взятих раніше кредитів, сумарні майбутні виплати за борговими зобов’язаннями ФГВФО залишаються великими, у першу чергу через відсотки.
За кредитами станом на липень 2019 року вже сплачено понад 40 млрд грн, з них 20,15 млрд грн – за позиками Національного банку (НБУ), остаточний розрахунок за якими відбувся у січні 2019 року.
Залишок за кредитами складають векселі, що надані Міністерству фінансів (Мінфін) у сумі 49,4 млрд грн. За відсотками за ними ФГВФО має сплатити у майбутньому понад 67,4 млрд грн.
«Тому питання реструктуризації позик Міністерства фінансів пов'язане із забезпеченням подальшої платоспроможності ФГВФО та дієвості системи фінансової безпеки країни. За домовленостями, досягнутими з МВФ, це питання повинно бути вирішене до кінця 2019 року», – йдеться у звіті.

Робочою групою, створеною рішенням Ради від 28 липня 2018 року, напрацьовано декілька сценаріїв врегулювання потенційної неплатоспроможності ФГВФО, зокрема розглядається модель реструктуризації заборгованості ФГВФО, що передбачає переведення частини його витрат в умовні зобов’язання. Їхнє виконання прив'язане до фактичного стягнення з посадових та пов'язаних осіб банків, чиї дії призвели до неплатоспроможності цих банків.
Члени Ради також досягли згоди у необхідності опрацювання подальших змін у системі гарантування щодо:
- реструктуризації боргових зобов’язань ФГВФО;
- включення АТ «Ощадбанк» до системи гарантування вкладів фізичних осіб;
- внесення на законодавчому рівні плану збільшення гарантованої суми вкладів;
- імплементації директив Європейського Союзу щодо розширення переліку учасників системи гарантування, системи раннього реагування, механізму виведення банків із ринку, фінансування ФГВФО та інше.
Для реалізації вищезазначених кроків ФГВФО планує за сприяння Світового банку та ЄБРР залучити експертів.
Рада підтримала необхідність подальших змін у системі гарантування вкладів, у ому числі імплементації директив ЄС щодо розширення переліку учасників системи гарантування, системи раннього реагування, механізму виведення банків із ринку, фінансування ФГВФО.
Нагадаємо: сума пред'явлених вимог вкладників банків перевищує 80 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].