Worldwide Aeros Corp відкидає звинувачення Генпрокуратури

Worldwide Aeros Corp відкидає звинувачення Генпрокуратури

Генеральна військова прокуратура не намагалася зв’язатися з компанією

Worldwide Aeros Corp відкидає звинувачення Генпрокуратури
Фото: Facebook/Worldwide Aeros Corp

Aeros відкидає звинувачення щодо відповідальності за несправності підвісної системи раннього попередження. Про це йдеться у прес-релізі компанії «Worldwide Aeros Corp».

«У заяві сказано, що Aeros та інші виробники оригінального обладнання системи несуть відповідальність за несправності підвісної системи раннього попередження. Ми хочемо сказати, що немає нічого більш далекого від правди», – йдеться у повідомленні.

Компанія стверджує, що у неї є докази, які демонструють відсутність обслуговування системи та припинення програми навчання предстаників прикордонної служби. Недбалість та неправильне поводження з обладнанням є справжньою причиною цих несправностей, і якщо ці дії будуть продовжуватися, дуже ймовірно, що це призведе до повної втрати  працездатності системи. 

«Раніше, щоб уникнути подібних проблем, ми радили українській стороні-замовнику укласти договір з нами або іншою кваліфікованою компанією, для проведення навчання з технічного обслуговування та підбору персоналу. Використання підрядників для цього виду діяльності є стандартною практикою Міністерства оборони США та країн НАТО. На жаль, наші рекомендації були проігноровані», – повідомили у компанії.

Компанія повідомляє, що слідчі також стверджують, що необхідність наявності даного обладнання є спірним для виконання прикордонних програм або знаходження в зоні конфлікту, і не може бути швидко транспортовано, якщо це буде необхідно.

«Як вже було зазначено, це твердження є абсолютно безпідставним, враховуючи, що дане обладнання використовується в зонах проведення бойових дій та на спірних кордонах в США, Німеччині, Італії, Великобританії, і майже у всіх країнах НАТО по всьому світі та рятує життя. Всі 27 датчиків у комплекті, встановлені в одному корпусі, спеціально розробленому для швидкого відключення, а вежа оснащена системою підйому», – говориться у прес-релізі.

За словами «Worldwide Aeros Corp» Генеральна військова прокуратура не намагалася зв’язатися з компанією.

Військова прокуратура подала клопотання до суду щодо підвісних систем раннього виявлення Aeros, тому що ці системи виходили з ладу, а їх використання було б недоцільним під час збройного конфлікту.

«Службові особи «Спецтехноекспорту» та «WorlwideAerosCorp.» внаслідок підписання акту виконаних робіт, надання послуг та введення в експлуатацію від 11 грудня 2017 року на суму $6,7 млн заволоділи шляхом зловживання довірою вказаними коштами, чим завдали державі збитки в особливо великих розмірах, а тому в їх діях вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України», – зазначає у клопотанні прокурор.

Йдеться про постачання підвісної системи раннього виявлення AEROS модель TT-RF30-I-R для Державної прикордонної служби, яке здійснило державне підприємство «Спецтехноекспорт» у 2016 році. Загалом закупили 8 таких систем, у вартість входили послуги збирання та обслуговування.

Під час випробовування нової системи було встановлено, що рухомі карти AIMS-ISR не інтегруються до інформаційно-телекомунікаційної системи морської охорони «Гарт-12» для висвітлення надводної обстановки.

Окрім того, упродовж 2017 року різні основні компоненти підвісної системи, (радіолокаційна система, система телеспостереження, процесорний блок радару, джерело безперебійного живлення) виходили з ладу, що затримувало доопрацювання системи.

Прокурори стверджують, що наразі підвісна система раннього виявлення Aeros не використовується у зв`язку з виходом з ладу системи телеспостереження. Камера не реагує на команди пульту керування та команди інтерфейсу і видає зображення із одного напрямку. Також ламається вентилятор системи охолодження радіолокаційної системи, що призводить до нагрівання процесорного блоку і виникнення на екрані монітору радару помилок та періодичного зникнення надводних цілей.

В узагальнених матеріалах і пропозиціях щодо системи раннього оповіщення для прикордонного загону, підготовленого Міністерством оборони, застосування вищевказаної системи доцільно в умовах статичної лінії кордону лише в мирний час.

Під час збройного конфлікту застосування останньої недоцільно. У випадку раптових наступальних дій така система може бути захоплена або знищена терористичними угрупуваннями.

Нагадаємо: у липні цього року СБУ проводило обшуки у приміщеннях Кабінету міністрів, Державної прикордонної служби, Державної фіскальної служби  та у держпідприємстві «Спецтехноекспорт».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло