Пристайко призначений міністром закордонних справ
Його призначення підтримали 310 народних депутатів нового парламенту

Верховна Рада ІХ скликання підтримала подання про призначення на посаду міністром закордонних справ Вадима Пристайка. За таке рішення проголосували 310 – за, проти – 0, утримались 49 народних депутатів, повідомляє кореспондент Mind.
«Я вимагатиму від дипломатичної служби України піднятись на новий рівень відстоювання національних інтересів, зробити практичний внесок в розвиток нашої держави, нашої економіки, нашої культури, нашої освіти», – повідомив він.
«Нашим завданням має стати щодення робота відвойовувати у країні місце під сонцем в економічній системі, повертати експортні ринки, однією рукою відштовхуючи нашого експортера, іншою – затягуючи реального іноземного інвестора в Україну», – додав Пристайко.
Він також сказав що діяльність МЗС підпорядковуватиметься доцільності і вигідності, перспективності партнера.
«Це не означає, що ми забуваємо про наші принципи. Ні. Але ми маємо вчитися у наших іноземних партнерів, які ніколи не забувають про свої енергетичні, торгівельні, транзитні, без пекові інтереси», – сказав міністр.
Він також зазначив, що Європі все складніше дається кожне наступне поновлення проти Росії і як «північний потік-2» будується, а «іноземні лідери знову потяглись в Москву з візитами і більше не цураються потиснути руку Путіну, або навіть станцювати з ним».
«Ми станемо сильніше і впливатимемо на формування порядк денного міжнародних відносин вигідним для нас чином», – зазначив Пристайко.
Ін. також назвав «завданням номер один» відновлення миру на сході та де окупація і повернення Криму.
«П’ять довгих років ми ведемо нерівну боротьбу з РФ. Незважаючи на драматичні прогнози, ми вижили в цій боротьбі, щонайменше – виживаємо… Ми сплачуємо щодня життями наших військових та цивільних, терористичними атаками в мирних містах, жертвами від мін, вибухових пристроїв, уповільненим цивілізаційним розвитком, Розбратом ненавистю та нетерпимістю, які оселились в нашому суспільстві. Ми скотились на останні місця серед держав Європи. Ми так жити більше не можемо і не будемо. Нам потрібен ми для прискорення економічного і соціального розвитку. Нам потрібні скоординовані зусилля, внутрішні інвестиції , активізація людського капіталу для налагодження постпромислового виробництва, різкого збільшення експорту, нам потрібні мир і стабільність – все те, що краде у нас війна», – сказав міністр.
Він додав, що «ми не можемо і не будемо вести безкінечні переговори в різних форматах».
Пристайко також зазначив, що цінує всю ту роботу, яка була проведена до нього і вірить, що «завдяки впертості, обережності, іноді хитрості наших попередників, і, безумовно, підтримці наших партнерів. Нам вдалося відвернути катастрофу – повномасштабну війну з Росією, яка загрожувала повною дезінтеграцією і зникненням України з міжнародної арени. Тепер наступний етап. …. Будемо думати над наступними кроками: над модульностями повренення мирного життя, проведення виборів, амністії, зняття торгівельних обмежень, відновлення повного контролю над нашими кордонами»
За словами Пристайка, не так важливо, як це буде зроблено – чи через запрошення миротворчої місії, чи шляхом виконання мінських домовленостей. «Критично важливо інше – ми маємо на це півроку. Я націлююсь на дипломатичну службу на цей піврічний термін», – сказав міністр.
Вадим Пристайко, як повідомляє прес-служба МЗС народився 20 лютого 1970 року на Одещині. У 1994 році закінчив Київський політехнічний інститут.
У 1998 році – Українську академію зовнішньої торгівлі, магістр. Володіє українською, англійською та російською мовами.
1993 – 1994 – співзасновник інформаційної компанії «Електронні вісті»;
1994 – 1997 – головний економіст, начальник відділу, заступник начальника Управління торгово-економічних зав’язків з країнами Африки. Азії та Тихоокеанського регіону Міністерства зовнішніх економічних зав’язків і торгівлі України;
1997 – 2000 – заступник завідувача відділу країн Азії і Тихоокеанського регіону П’ятого територіального Управління Міністерства закордонних справ України;
2000 – 2001 – консул Генерального консульства України у м.Сідней. Австралія;
2001 – 2002 – головний консультант Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України;
2002 – 2006 – радник з політичних питань, тимчасовий повірений (2003-2004, 2005-2006) у справах України в Канаді;
2007 – 2009 – заступник директора департаменту НАТО;
2009 – 2012 – радник-посланник, заступник керівника місії Посольства України в Сполучених Штатах Америки;
2012 – 2014 – надзвичайний і повноважний Посол України в Канаді;
2014 – 2017 – заступник Міністра закордонних справ України – керівник апарату, перший заступник Міністра закордонних справ України;
2017 – ц.ч. – Глава Місії України при НАТО.
Має дипломатичний ранг – надзвичайний і повноважний посланник другого класу.
Нагадаємо, раніше посаду міністра закордонних справ обіймав Павло Клімкін, який працював в уряді Володимира Гройсмана та за президентства п’ятого президента Петра Порошенка з червня 2014 року.
Нагадаємо, 11 липня ВР VIII скликання відмовилась звільнити Клімкіна із займаної посади і призначити замість нього Вадима Пристайка. Тоді таке рішення підтримали лише 160 народних депутатів за необхідної кількості 226 голосів.
Також парламент відмовився звільнити Клімкіна і 6 червня парламент розглядав питання про звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна, та тоді для ухвалення відповідних рішень не вистачило голосів – за його звільнення проголосували лише 141 народний депутат.
Пізніше, після конфлікту президента Володимира Зеленського з мінстром закондонних справ, Клімкін заявив що іде у «політичну відпустку».
Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради VIII скликання Андрій Парубій провів урочисте засідання парламенту, ІХ скликання ВР, під час якого новообрані парламентарі були приведені до присяги. До 13.00 вони підписали тект присяги, отримали депутатські значки, посвідчення народного депутата та отримали картку для голосування.
У церемонії відкриття першого засідання Ради нового скликання взяли участь колишні президенти України, іноземні гості, дипломати та релігійні діячі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].