Зеленський звинуватив МЗС і Клімкіна у заявах від імені держави без його відома (ВІДЕО)

Зеленський звинуватив МЗС і Клімкіна у заявах від імені держави без його відома (ВІДЕО)

Це може поставити під загрозу повернення українських моряків з російського ув’язнення

Зеленський звинуватив МЗС і Клімкіна у заявах від імені держави без його відома (ВІДЕО)
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу для преси 27 червня висловив обурення з приводу того, що про ноту до Росії від МЗС України він дізнався з інтернету. Він заявив, що не бачив цю ноту перед відправленням і не розуміє, чому глава відомства Павло Клімкін не вважав за потрібне порадитися з президентом.

«Я, президент України, в очі не бачив нашу відповідь на ноту РФ. Тому що пан Клімкін не вважає за потрібне обговорювати такі питання з президентом країни. А це питання безпеки нашої країни, життя наших громадян. Це все є пріоритетом кожного президента, подобається він комусь чи ні», – заявив президент.

За його словами, експерти вважають, що такі дії можуть поставити під загрозу повернення моряків в Україну. Він заявив, що не розуміє, чому міністр робить заяви від імені держави, не порадившись з президентом, адже це є компетенцією президента.

«Вчора був останній день, коли згідно з рішенням морського трибуналу Росія повинна була повернути нам наших моряків. У нас все є: [міжнародне ]право є, вирок є – а моряків немає», – сказав Зеленський.

Він також звернувся до президента Росії, щоб той звільнив моряків.

- Я хочу звернутися до президента Росії Володимира Путіна. У нас всіх є діти. Поверніть дітей додому, – заявив Зеленський.

Днями Росія заявила, що готова передати Україні моряків, якщо Київ дасть письмові гарантії їх кримінального переслідування за російськими законами. У МЗС України обурилися даною пропозицією і висловили протест. Український МЗС вимагав від Росії «без будь-яких подальших умов виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряки».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті