Захворіло у світі
20,318,420
Померло у світі
742,035
Вилікувалось у світі
12,606,499
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Китай обвинуватив США у втручанні в китайсько-українські відносини

Китай обвинуватив США у втручанні в китайсько-українські відносини

Посол Китаю в Україні наголосив, що Україна є незалежною та має право сама обирати шляхи розвитку, а США необхідно її вибір поважати.

Китай обвинуватив США у втручанні в китайсько-українські відносини
фото www.flickr.com/photos/149268890@N03

Китай звинувачує США у втручанні у внутрішні справи України і українсько-китайські відносини.Про це повідомив посол Китаю в Україні Ду Вей, передають Українські Новини.

«У період перебування в Києві пан Болтон висловлювався безвідповідально щодо Китаю і китайсько-українських відносин ... Китай ніколи не висловлювався в безвідповідальному ключі щодо внутрішньої і зовнішньої політики України і ніколи не вимагав, щоб Україна вибирала сторону. США також не повинні нахабно втручатися у внутрішні і зовнішні справи України, як і вимагати зайняти сторону між Китаєм і США», – сказав він.

Посол запевнив, що українсько-китайське співробітництво в сфері військових технологій базується на принципах взаємовигідності, і висловив думку, що розвиток даної галузі України не цікавить США.

«Раніше оборонна промисловість в Україні розвивалася дуже успішно, але зараз знаходиться в періоді труднощів. Протягом багатьох років США не робили великих інвестицій в сферу оборонної промисловості України, як і не робили ніяких оборонних замовлень на оборонну промисловість України. Навпаки, США всіма силами заважають співпраці України з іншими країнами в сфері військових технологій. Невже справжні наміри США – це дати оборонної промисловості України померти, знищити конкуренцію, дати великій кількості працівників сфери військової промисловості залишитись без роботи?» – сказав він.

Крім того, посла обурили слова радника Президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джона Болтона про створення Китаєм «дипломатії боргу», в той час як Китай вважає такий політику саме США.

«Щодо структури зовнішнього боргу України пропоную звернутися до інформації Міністерства фінансів. У частки співпраці між Китаєм і Україною тільки 1,5 млрд доларів кредиту на продовольство. Якщо Україна знаходиться під борговим тиском, то не з боку Китаю. Боргова яма України викопана не китайцями. Китай ніколи не використовував і не буде використовувати кредити і допомогу як інструмент тиску, нахабно втручаючись у внутрішні справи України» – сказав він.

Посол резюмував, що Україна є незалежною та має право сама обирати шляхи розвитку, а США необхідно її вибір поважати.

Нагадаємо: ще до відвідування Болтоном України видання WSJ повідомило, що радник Трампа приїде, щоб не допустити покупку китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського заводу «Мотор Січ». Джерела видання наголосили, що отримання китайською владою українського підприємства розглядається, як крок до розширення військової спроможності КНР. 

Вже перебуваючи в Україні він наголосив, що  питання співпраці з Китаєм несе певні загрози для країн, які на неї погоджуються, однак не уточнив, які саме.  

Ду Вей, відповідаючи на питання журналістів про українського виробника авіадвигунів, сказав, що це – комерційна діяльність між самою «Мотор Січчю» і приватним китайським підприємством, а влада в цьому не бере участі і не втручається.

При цьому посол підтвердив, що для покупки акцій «Мотор Січі» приватною компанією був узятий кредит у державного банку, назвавши це звичайною справою.

Посол відкинув припущення про те, що через співпрацю «Мотор Січі» з Китаєм українські технології можуть потрапити в Росію.

«Ми в цій сфері дуже строго дотримуємося правил захисту інтелектуальної власності», – заявив він.

В цілому щодо ситуації з «Мотор Січчю» посол наголосив, що комерційна діяльність повинна регулюватися ринковими правилами, а іноземні держави не можуть впливати.

«Коли велика держава впливає на менші країни – це не морально», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті