Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Україна технічно готова до торгівлі електроенергією з країнами ЄС – «Оператор ринку»

Україна технічно готова до торгівлі електроенергією з країнами ЄС – «Оператор ринку»

Торговельні операції, на думку глави держпідприємства, реально розпочати в 2020

Україна технічно готова до торгівлі електроенергією з країнами ЄС – «Оператор ринку»
фото pixabay.com

Держпідприємство «Оператор ринку», що відповідає в новому оптовому ринку е/е за забезпечення функціонування таких його сегментів, як внутрішньодобовий ринок і ринок «на добу вперед», заявило про технічну готовність до торговельної інтеграції з ринками е/е країн Південно-Східної Європи. Про це із посиланням на прес-службу компанії повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Підприємство технічно готове. Перші два місяці роботи в новому ринку електричної енергії продемонстрували можливість команди «Оператора ринку» забезпечити стабільну роботу і задовольнити інтереси всіх учасників процесу», – заявив голова держпідприємства Володимир Євдокімов.

На його думку, торговельні операції з країнами Південно-Східної Європи на майданчику «Оператора ринку» реально розпочати вже в наступному році, тим самим запустивши процес поступової торговельної інтеграції української енергосистеми з європейською.

Раніше в компанії повідомляли про формування (в рамках підписаного меморандуму з Агентством США з міжнародного розвитку USAID) робочої групи зі створення програмно-технічного комплексу для проведення електронних торгів е/е за двосторонніми договорами (д/д), які наразі здійснюються на майданчику «Української енергетичної біржі». Коментуючи ініціативу з розробки програмного забезпечення для ринку д/д, у компанії зазначили, що у Європі торгівля е/е на різних сегментах ринку сконцентрована на єдиній платформі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті