Рада направила в КСУ законопроект про призначення керівників ДБР та НАБУ президентом
Відповідні зміни до Конституції Рада розгляне на вже на цій сесії

Парламент ухвалив проект постанови (1014\П) яким включила до порядку денного ІІ сесії ВР ІХ скликання та спрямувала до Конституційного суду проект закону про про внесення змін до Конституції, яким передбачається надати президенту право призначати та звільняти керівників НАБУ та ДБР. За таке рішення проголосували 282 народних депутатів, проти – 54, утримались – 27, не голосували – 39, передає кореспондент Mind.
Законопроектом передбачається внести зміни до ст. 106 Конституції Україн, після чого вона передбачатиме право президента України утворювати два види органів державної влади.
«Перший вид органів – це незалежні регулятори, які здійснюють державне регулювання, моніторинг за діяльністю суб’єків господарюванняв окремих сферах. Мова йде про те що за чинними законами України президент має право призначати на посади та звільняти з посад, утворювати певні регуляторні органи, але Конституція України передбачає, що президент здійснює виключно повноваження, передбачені виключно Конституцією України. На цій підставі КСУ визнав таким, що не відповідає Конституції України закон про НКРЕКП», – повідомив представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.
Після ухвалення відповідного рішення ВР стаття 106 Конституції передбачатиме право президента призначати керівників НАБУ та ДБР.
«На сьогоднішній день є закон, який регламентує діяльність національного антикорупційного бюро України і Державного бюро розслідувань. За чинними законами, які ухвалила ВР, також передбачено, що президент … має право призначати на посаду, звільняти з посади директора НАБУ і директора ДБР, процедура виписана законом. Але, в статті 106 Конституції на сьогоднішній день повноваження президента призначати на такі посади… відсутні. Саме тому пропонується доповнити Конституцію для того, щоб уникнути можливостей ініціювання в Конституційному суді і розгляду КСУ питання про неконституційність відповідних повноважень президента», – сказав він.
За словами Веніславського даний законопроект спрямований до КСУ для розгляду на предмет його відповідності вимогам статей 156 та 157 Конституції України.
За словами народного депутата, члена комітету з питань правової політики Руслана Князевича, на сьогодні вже є висновок Веніційської комісії, яка свого часу розглядала питання про право призначення керівника ДБР президентом, і дійшла висновку, що «такого роду одноособове призначення президентом є грубим порушенням стандартів Ради Європи» і порекомендували долучити до призначення керівника ДБР парламент, як це робиться із призначенням голови СБУ та Генерального прокурора, коли президент вносить кандидатуру на посаду, а ВР призначає або не призначає її.
Раніше, як писав Mind, парламент спрямував до КС проект змін до Конституції, яким передбачається скасування адвокатської монополії.
Верховна Рада також прийняла закон про скасування депутатської недоторканності. За проголосували 373 народних депутати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].