Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Fitch підвищило рейтинг України до рівня «B» з позитивним прогнозом

Fitch підвищило рейтинг України до рівня «B» з позитивним прогнозом

В Мінфіні вважать, що зростання стало можливим завдяки росту довіри до нашої країни, зменшення політичних ризиків та макроекономічній стабілізації

Fitch підвищило рейтинг України до рівня «B» з позитивним прогнозом
фото Shutterstock

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті з рівня «B-« до «B». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як говориться в повідомленні агентства, прогнози по рейтингах є позитивними.

Fitch відзначає, що Україна продемонструвала своєчасний доступ до фіскального та зовнішнього фінансування, поліпшила макроекономічну стабільність і знизила бюджетну заборгованість, а скорочений період виборів зменшив внутрішню політичну невизначеність.

«Очікувана безперервність макроекономічної політики, заявлена ​​прихильність нового уряду до структурних реформ і взаємодія з міжнародними фінансовими організаціями означають, що Fitch очікує подальшого підвищення кредитоспроможності», – йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, сильна народна підтримка президента Володимира Зеленського та контроль його партії над урядом і парламентом надають уряду унікальну сильну позицію для просування вперед у своїй політичній програмі, яка орієнтована на реформи.

На думку агентства, нещодавно сформований уряд під керівництвом прем'єр-міністра Олексія Гончарука включає технократичних, прозахідних і реформаторських міністрів. Ключові особи, що визначають економічну політику, такі як міністр фінансів Оксана Маркарова, залишаються на своїх позиціях, підтримуючи наступність політики, що лежить в основі скорочення макроекономічного дисбалансу і підвищення стабільності, відзначається в повідомленні.

Новий прем'єр-міністр має намір найближчим часом домовитися про нову і більш тривалу програму з МВФ, можливо, розширеного фінансування EFF. Висока ймовірність продовження співпраці з МВФ полегшить доступ до офіційного і ринкового фінансування для погашення великих виплат по суверенному боргу в 2020-2021 роках і послужить якорем для політики і реформ, які можуть потенційно підняти перспективи зростання, вважає Fitch.

На думку агентства, розважливе управління бюджетом, стабільне зростання, зниження процентних ставок і помірний тиск на обмінний курс сприятимуть продовженню скорочення державного боргу.

«Ми очікуємо, що державний борг знизиться до 47,9% ВВП (55,8% з урахуванням гарантій) до кінця 2019 року, скоротившись майже на 20 п.п. з піку 69,2% (80,9% з урахуванням гарантій ) в 2016 році і нижче нинішнього медіанного значення «B» на 57,5%, і досягне 44,4% до 2021 року»- говориться в релізі.

Fitch вказує, що динаміка державного боргу в значній мірі піддається валютному ризику, оскільки 67% зобов'язань деноміновані в іноземній валюті, однак більш активну участь нерезидентів на місцевому ринку облігацій допоможе збільшити частку боргу в національній валюті і збільшити терміни погашення.

«Довгоочікуване підвищення кредитного рейтингу України стало можливим завдяки макроекономічній стабілізації, зменшенню державного боргу та зменшення політичних ризиків. Це означає, що довіра до України зростає, а ризики, пов'язані з нашою кредитоспроможністю зменшуються. І, найголовніше, що вартість запозичень буде знижуватися», – сказала Оксана Маркарова, міністр фінансів України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті