Країнам світу треба витратити $1,8 трлн в найближчі роки, щоб пристосуватись до кліматичних змін

Країнам світу треба витратити $1,8 трлн в найближчі роки, щоб пристосуватись до кліматичних змін

У разі бездіяльності, до 2030 за межею бідності опиняться ще понад 100 000 осіб в країнах,що розвиваються

Країнам світу треба витратити $1,8 трлн в найближчі роки, щоб пристосуватись до кліматичних змін
фото www.flickr.com/photos/drurydrama

Міжнародній спільноті необхідно витратити $1,8 трлн в 2020-2030-і роки для того, щоб пристосуватися до глобальних кліматичних змін. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на доповідь Глобальної комісії з адаптації (GCA).

«Ми останнє покоління, яке може змінити хід кліматичних змін, і ми перше покоління, якому потім доведеться мати справу з наслідками», – заявив колишній генсека ООН і глава Глобальної комісії Пан Гі Мун при поданні доповіді в Пекіні. Він закликав президента США Дональда Трампа повернутися в Паризьку кліматичну угоду.

В доповіді йдеться про те, що світу потрібно «інвестувати в масштабну діяльність по адаптації до (новим – ред.) умовам, яких тепер уникнути неможливо».

У той же час, наголошується в доповіді, пропоноване інвестування в ряд ключових сфер дозволить в кілька разів окупити витрати і принести прибуток в $7,1 трлн. Доповідь перераховує ці сфери – системи раннього попередження, стійка до кліматичних змін інфраструктура, розвиток сільського господарства, поліпшення доступу до джерел прісної води і охорона мангрових лісів (вічнозелених лісів на морських узбережжях), які можуть служити захистом від штормових припливів і бути джерелом біорізноманіття.

Однак, стверджують автори, в разі бездіяльності до 2030 року зміни клімату призведуть до того, що ще понад 100 млн осіб в країнах, що розвиваються опиняться за межею бідності.

До складу Глобальної комісії з адаптації, зокрема, входять головний виконавчий директор Всесвітнього банку Крісталіна Георгієва і засновник Microsoft Білл Гейтс.

Нагадаємо: 1 вересня Папа Римський Франциск закликав уряди країн світу показати «політичну волю» та зробити рішучі кроки з протидії змінам клімату, серед них – відмова від викопного палива. Зокрема він згадав пожежі в лісах Амазонки, які говорять про «серйозну загрозу».

У серпневій доповіді ООН йдеться про те, що близько 280 млн людей будуть змушені мігрувати через підвищення середньої температури поверхні Землі на 2 градуси за Цельсієм. Кліматологи закликають людей істотно скоротити обсяги викидів вуглекислого газу в атмосферу, інакше близько 30% поверхні вічної мерзлоти розтане до кінця 21-го століття. Це призведе до викиду мільярдів тонн СО2 в атмосферу, що, в свою чергу, прискорить глобальне потепління.

За кілька днів того,  глава ООН оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію», оскільки рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію