Країнам світу треба витратити $1,8 трлн в найближчі роки, щоб пристосуватись до кліматичних змін
У разі бездіяльності, до 2030 за межею бідності опиняться ще понад 100 000 осіб в країнах,що розвиваються

Міжнародній спільноті необхідно витратити $1,8 трлн в 2020-2030-і роки для того, щоб пристосуватися до глобальних кліматичних змін. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на доповідь Глобальної комісії з адаптації (GCA).
«Ми останнє покоління, яке може змінити хід кліматичних змін, і ми перше покоління, якому потім доведеться мати справу з наслідками», – заявив колишній генсека ООН і глава Глобальної комісії Пан Гі Мун при поданні доповіді в Пекіні. Він закликав президента США Дональда Трампа повернутися в Паризьку кліматичну угоду.
В доповіді йдеться про те, що світу потрібно «інвестувати в масштабну діяльність по адаптації до (новим – ред.) умовам, яких тепер уникнути неможливо».
У той же час, наголошується в доповіді, пропоноване інвестування в ряд ключових сфер дозволить в кілька разів окупити витрати і принести прибуток в $7,1 трлн. Доповідь перераховує ці сфери – системи раннього попередження, стійка до кліматичних змін інфраструктура, розвиток сільського господарства, поліпшення доступу до джерел прісної води і охорона мангрових лісів (вічнозелених лісів на морських узбережжях), які можуть служити захистом від штормових припливів і бути джерелом біорізноманіття.
Однак, стверджують автори, в разі бездіяльності до 2030 року зміни клімату призведуть до того, що ще понад 100 млн осіб в країнах, що розвиваються опиняться за межею бідності.
До складу Глобальної комісії з адаптації, зокрема, входять головний виконавчий директор Всесвітнього банку Крісталіна Георгієва і засновник Microsoft Білл Гейтс.
Нагадаємо: 1 вересня Папа Римський Франциск закликав уряди країн світу показати «політичну волю» та зробити рішучі кроки з протидії змінам клімату, серед них – відмова від викопного палива. Зокрема він згадав пожежі в лісах Амазонки, які говорять про «серйозну загрозу».
У серпневій доповіді ООН йдеться про те, що близько 280 млн людей будуть змушені мігрувати через підвищення середньої температури поверхні Землі на 2 градуси за Цельсієм. Кліматологи закликають людей істотно скоротити обсяги викидів вуглекислого газу в атмосферу, інакше близько 30% поверхні вічної мерзлоти розтане до кінця 21-го століття. Це призведе до викиду мільярдів тонн СО2 в атмосферу, що, в свою чергу, прискорить глобальне потепління.
За кілька днів того, глава ООН оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію», оскільки рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].