Невідома в Європі компанія вийшла на біржу Амстердаму і стала другою за капіталізацією в регіоні
Prosus є «дочкою» південноафриканського інтернет-конгломерату Naspers

Європа скаржиться на нестачу великих інтернет-компаній, здатних конкурувати з американськими та китайськими гігантами, як Google, Facebook, Alibaba и Tencent.
Між тим, як повідомляє CNBC, публічний лістинг своїх акцій а Амстердамі сьогодні здійснила раніше невідома інтернет-компанія Prosus.
Prosus є «дочкою» південноафриканського інтернет-конгломерату Naspers. Компанія заявила, що її ринкова капіталізація в перший день торгів склала близько $100 млрд. що робить її однієї з 10 найбільших інтернет-компаній у світі.
«Лістинг Prosus – це захоплюючий крок вперед для групи, яка надає глобальним технологічним інвесторам прямий доступ до нашого унікального та привабливого портфелю міжнародного споживчого інтернет-бізнесу», – заявив в прес-релізі гендиреткор Naspers та Prosus Боб ванн Дейк.
Prosus сам по собі не є інтернет-бізнесом для споживачів, тобто не пропонує цифрові послуги під власним брендом, як Facebook чи Alibaba. Натомість компанія інвестує в портфель глобальних інтернет-компаній в різноманітних секторах: від здійснення платежів до доставки продуктів харчування.
Найбільш відомою інвестицією групи – є 31% акцій китайського техногіганта Tencent. В 2001 році Naspers інвестувала в Tencent $32 млн, і тепер ставка складає $130 млрд.
Вихід Prosus на Амстердамську біржу вразив технологічний ландшафт Європи,і компанія в одну мить стала однією з найбільших в регіоні. Згідно з даними,зібраними Reuters, за розмірами її обійшла тільки німецька фірма-розробник ПЗ SAP, вартість якої оцінюється в $135 млрд.
Європа значно відстала від США та КНР за кількістю технологічних компаній. Згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, серед 20 найдорожчих інтернет-компаній світу жодна з них в 2018 не мала штаб-квартири в Європі.
Минулого місяця стало відомо,що ЄС розробив план створення суверенного фонду для інвестування в «високо потенційні європейські компанії», які могли б конкурувати з китайськими та американськими.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].