Невідома в Європі компанія вийшла на біржу Амстердаму і стала другою за капіталізацією в регіоні
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Невідома в Європі компанія вийшла на біржу Амстердаму і стала другою за капіталізацією в регіоні

Prosus є «дочкою» південноафриканського інтернет-конгломерату Naspers

Невідома в Європі компанія вийшла на біржу Амстердаму і стала другою за капіталізацією в регіоні
фото www.flickr.com/photos/rogbu

Європа скаржиться на нестачу великих інтернет-компаній, здатних конкурувати з американськими та китайськими гігантами, як Google, Facebook, Alibaba и Tencent.

Між тим, як повідомляє CNBC, публічний лістинг своїх акцій а Амстердамі сьогодні здійснила раніше невідома інтернет-компанія Prosus.

Prosus є «дочкою» південноафриканського інтернет-конгломерату Naspers. Компанія заявила, що її ринкова капіталізація в перший день торгів склала близько $100 млрд. що робить її однієї з 10 найбільших інтернет-компаній у світі.

«Лістинг Prosus – це захоплюючий крок вперед для групи, яка надає глобальним технологічним інвесторам прямий доступ до нашого унікального та привабливого портфелю міжнародного споживчого інтернет-бізнесу», – заявив в прес-релізі гендиреткор Naspers та Prosus Боб ванн Дейк.

Prosus сам по собі не є інтернет-бізнесом для споживачів, тобто не пропонує цифрові послуги під власним брендом, як Facebook чи Alibaba. Натомість компанія інвестує в портфель глобальних інтернет-компаній в різноманітних секторах: від здійснення платежів до доставки продуктів харчування.

Найбільш відомою інвестицією групи – є 31% акцій китайського техногіганта Tencent. В 2001 році Naspers інвестувала в Tencent $32 млн, і тепер ставка складає $130 млрд.

Вихід Prosus на Амстердамську біржу вразив технологічний ландшафт Європи,і  компанія в одну мить стала однією з найбільших в регіоні. Згідно з даними,зібраними Reuters, за розмірами її обійшла тільки німецька фірма-розробник ПЗ SAP, вартість якої оцінюється в $135 млрд.

Європа значно відстала від США та КНР за кількістю технологічних компаній. Згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, серед 20 найдорожчих інтернет-компаній світу жодна з них в 2018 не мала штаб-квартири в Європі.

Минулого місяця стало відомо,що ЄС розробив план створення суверенного фонду для інвестування в «високо потенційні європейські компанії», які могли б конкурувати з китайськими та американськими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію