Український хакер у суді у США визнав себе винним в кібератаках та шахрайстві

Український хакер у суді у США визнав себе винним в кібератаках та шахрайстві

Федір Гладир визнав провину в обмін на зняття решти обвинувачень, оскільки в іншому випадку замість 25 років в’язниці йому грозило з багатодесятилітнє ув’язнення

Український хакер у суді у США визнав себе винним в кібератаках та шахрайстві
фото www.flickr.com/photos/152194017@N03

34-річний громадянин України Федір Гладир у федеральному суді в американському Сіетлі визнав себе винним за обвинуваченнями в здійсненні кібератак та шахрайстві в обмін на зняття решти обвинувачень. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Тепер йому загрожує термін ув’язнення до 25 років. В іншому разі час позбавлення волі міг би вимірюватися багатьма десятиліттями і навіть століттями, що фактично означало б довічне ув’язнення.

За словами адвоката українця Аркадія Буха, оголошення вироку Гладирю очікується в 2020 році.

Федір Гладир разом із двома іншими українцями був заарештований за звинуваченнями в участі в діяльності хакерської групи FIN7.

За даними влади США, ця група викрала дані близько 15 млн кредитних і дебетових карт компаній Chipotle і Arby. ФБР стверджує, що викрадені карти часто продавалися на підпільних ринках.

Федір Гладир, був екстрадований з Німеччини в 2018 році і постав перед судом восени того ж року. Другий обвинувачений, екстрадований з Іспанії громадянин України Андрій Колпаков постав перед федеральним судом в американському Сіетлі 3 червня. Третій чоловік, Дмитро Федоров, у Польщі очікує на екстрадицію до Сполучених Штатів.

Нагадаємо: в травні цього року Нідерланди передали Сполученим Штатам громадянина України Олексія Іванова, відразу після екстрадиції він постав перед судом в Ньюарку (штат Нью-Джерсі). Міністерство юстиції США звинуватило Іванова в участі в багаторічній міжнародній схемі зараження комп'ютерів шкідливими програмами за допомогою онлайн-реклами. 31-річний Іванов в змові з іншими хакерами розсилав «мільйонам інтернет-користувачів шкідливу рекламу, яка покликана зламувати і заражати комп'ютери жертв шкідливим програмним забезпеченням», – йдеться в повідомленні американського Мін'юсту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло