Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Рада прийняла за основу зміни до законодавства щодо порядку ліцензування господарської діяльності

Рада прийняла за основу зміни до законодавства щодо порядку ліцензування господарської діяльності

Законопроектом встановлюється нова підстава для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду, однак підстави для анулювання ліцензії стануть жорсткішими

Рада прийняла за основу зміни до законодавства щодо порядку ліцензування господарської діяльності
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (1060). За таке рішення проголосували 282 депутати, проти – 1, утримались – 16, не голосував – 91 депутат, передає кореспондент Mind.

«Проект 1060 має декілька ключових завдань. По-перше, це чистка всіх галузевих законів, які не відповідають закону України про ліцензування… Наявні різночитання та колізії є інструментом тиску на бізнес, тому що деякі органи продовжують видавати ліцензії, після чого це оскаржується в суді», – зазначила заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Також даний законопроект спрямований на усунення законодавчих колізій та удосконалення самого закону.

«Практика застосування закону України про ліцензування виявила ряд недоліків. Зокрема органи ліцензування, як виявилось, не виконують рішення апеляційної ради. Ми вводимо відповідальність на невиконання  рішень органу    досудового оскарження, бо права бізнесу мають бути захищені», – каже вона.

В цьому  законопроекті закріплюється принцип, згідно з яким нові види ліцензування запроваджуються виключно законом та внесенням змін до статті 7 закону «Про ліцензування».

Крім того підстави для анулювання ліцензії стануть значно жорсткішими.

Законопроектом пропонується зобов’язати центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, надавати органам ліцензування доступ до інформації щодо внесення ліцензіатами плати за видачу ліцензій.

Також він передбачає запровадження нової санкції за порушення у сфері ліцензування – зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково та запровадження порядку відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування

Крім того, запроваджується порядок оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії та врегульовуються питання щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії передбачивши, що до заяви про отримання ліцензії додаються лише ті підтверджуючі документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться у ліцензійній справі, на момент подачі повторної заяви зберегли свою актуальність.

Також законопроект передбачає включення нових підстав для анулювання ліцензії (у випадку визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата; наявності акту про не усунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що були підставою для її зупинення). В той же час законопроектом виключаються підстави для анулювання ліцензії у випадку несплати ліцензіатом за видачу ліцензії.

Ухваленим за основу проектом закону уточнюється перелік відомостей щодо ліцензування, що міститимуться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Окрім цього, встановлюється нова підстава для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду – наявність інформації про здійснення над суб’єктом господарювання контролю, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції», резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України «Про оборону України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті