Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
У Брюсселі пройшов перший всесвітній саміт з вакцинації

У Брюсселі пройшов перший всесвітній саміт з вакцинації

Сумніви щодо щеплень призвели до різкого підвищення випадків захворювання на інфекційні хвороби

У Брюсселі пройшов перший всесвітній саміт з вакцинації
фото pixabay.com

У четвер, 12 вересня, в Брюсселі відбувся перший Всесвітній саміт з вакцинації. Основна мета його проведення – знайти способи боротьби з сумнівами щодо вакцинації, оскільки останнім часом ця тенденція призводить до поширення зниклих захворювань, передає RFI.

Мета саміту, заявлена на сайті Єврокомісії – надати нового імпульсу всесвітній боротьбі із захворюваннями, які можна перемогти за допомогою щеплень, а також знайти способи боротьби з дезінформацією щодо вакцин.

Сумніви в першу чергу засновані на страху, вважають учасники саміту. Ще одна серйозна проблема – недовіра до медичної інформації та джерел. Для прийняття рішення люди часто прислухаються до приватних історій і випадків, прочитаних в інтернеті й соцмережах.

Сумніви щодо щеплень призвели до різкого підвищення випадків захворювання на інфекційні хвороби. У світі в першій половині 2019 року було зареєстровано майже втричі більше випадків захворювання на кір, ніж в попередньому 2018 році. А в Європі 38% населення вважають, що вакцини викликають захворювання, від яких вони повинні захищати. Про це свідчать дані опитування, проведеного Єврокомісією.

На саміті виступив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Він, зокрема, сказав, що люди, які відмовляються прищепити своїх дітей, «граються з вогнем». У деяких країнах світу діти вмирають саме через відсутність вакцин, тоді як в Європі люди свідомо відмовляються від щеплень, підкреслив він, назвавши сумніви щодо вакцин «дурними побоюваннями».

Недостовірна медична інформація в інтернеті і в соцмережах – серйозна проблема, оскільки піднімає питання про свободу думки. Для його обговорення організатори саміту запросили не тільки медиків, а й політиків і представників соцмереж.

Представник соцмережі Facebook  Моніка Бікерт запевнила, що мережа буде перешкоджати поширенню неправдивої інформації і, навпаки, сприяти поширенню наукових, перевірених відомостей.

Групи і сторінки, які розповсюджують неперевірені дані, будуть рідше з'являтися в стрічці і в пошуку.

У країнах з низьким рівнем розвитку економіки ситуація практично зворотна. Крім того, в деяких країнах в Африці або в Індії причиною сумнівів є не тільки інформація в соцмережах, але і релігійні течії, які забороняють вакцинацію. Наприклад, в Конго існує сильний опір, вважаючи, що вакцини – це те, чим північні країни намагаються отруїти місцеве населення.

У Франції кожен третій дорослий житель не довіряє вакцинам, згідно з дослідженням, проведеним в 2017 році неурядовою організацією Wellcome, що спеціалізується в галузі медичної інформації.

ВООЗ недавно оголосила «сумніви щодо вакцин» однією з десяти глобальних загроз здоров'ю, поряд з такими хворобами, як ебола або такими явищами, як екологічне забруднення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті