У Брюсселі пройшов перший всесвітній саміт з вакцинації
Сумніви щодо щеплень призвели до різкого підвищення випадків захворювання на інфекційні хвороби

У четвер, 12 вересня, в Брюсселі відбувся перший Всесвітній саміт з вакцинації. Основна мета його проведення – знайти способи боротьби з сумнівами щодо вакцинації, оскільки останнім часом ця тенденція призводить до поширення зниклих захворювань, передає RFI.
Мета саміту, заявлена на сайті Єврокомісії – надати нового імпульсу всесвітній боротьбі із захворюваннями, які можна перемогти за допомогою щеплень, а також знайти способи боротьби з дезінформацією щодо вакцин.
Сумніви в першу чергу засновані на страху, вважають учасники саміту. Ще одна серйозна проблема – недовіра до медичної інформації та джерел. Для прийняття рішення люди часто прислухаються до приватних історій і випадків, прочитаних в інтернеті й соцмережах.
Сумніви щодо щеплень призвели до різкого підвищення випадків захворювання на інфекційні хвороби. У світі в першій половині 2019 року було зареєстровано майже втричі більше випадків захворювання на кір, ніж в попередньому 2018 році. А в Європі 38% населення вважають, що вакцини викликають захворювання, від яких вони повинні захищати. Про це свідчать дані опитування, проведеного Єврокомісією.
На саміті виступив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Він, зокрема, сказав, що люди, які відмовляються прищепити своїх дітей, «граються з вогнем». У деяких країнах світу діти вмирають саме через відсутність вакцин, тоді як в Європі люди свідомо відмовляються від щеплень, підкреслив він, назвавши сумніви щодо вакцин «дурними побоюваннями».
Недостовірна медична інформація в інтернеті і в соцмережах – серйозна проблема, оскільки піднімає питання про свободу думки. Для його обговорення організатори саміту запросили не тільки медиків, а й політиків і представників соцмереж.
Представник соцмережі Facebook Моніка Бікерт запевнила, що мережа буде перешкоджати поширенню неправдивої інформації і, навпаки, сприяти поширенню наукових, перевірених відомостей.
Групи і сторінки, які розповсюджують неперевірені дані, будуть рідше з'являтися в стрічці і в пошуку.
У країнах з низьким рівнем розвитку економіки ситуація практично зворотна. Крім того, в деяких країнах в Африці або в Індії причиною сумнівів є не тільки інформація в соцмережах, але і релігійні течії, які забороняють вакцинацію. Наприклад, в Конго існує сильний опір, вважаючи, що вакцини – це те, чим північні країни намагаються отруїти місцеве населення.
У Франції кожен третій дорослий житель не довіряє вакцинам, згідно з дослідженням, проведеним в 2017 році неурядовою організацією Wellcome, що спеціалізується в галузі медичної інформації.
ВООЗ недавно оголосила «сумніви щодо вакцин» однією з десяти глобальних загроз здоров'ю, поряд з такими хворобами, як ебола або такими явищами, як екологічне забруднення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].