Мінськ спростував плани створення конфедерації РФ та Білорусі
Жодних спільних органів не створюватиметься, наголошують в адміністрації Лукашенка

Прес-секретар президента Білорусії Наталія Ейсмонт підкреслила абсолютний пріоритет збереження незалежності в ході економічної інтеграції з Росією, коментуючи публікації в ЗМІ про те, що дві країни нібито планують об'єднатися в конфедерацію. Про це повідомляє «Інтерфакс».
«В основі будь-яких процесів лежить теза про незалежність Білорусі і Росії. Це свято! Червоні прапорці – це суверенітет і незалежність кожної з країн. В інтеграційних же процесах ми йдемо на ті кроки, які економічно доцільні. Ніяких спільних органів не створюється – до цього країни не готові», – заявила Ейсмонт, коментуючи публікацію у виданні «Коммєрсант», де характер очікуваної інтеграції описувався з використанням принципу конфедеративних.
За словами Ейсмонт, «всі гучні терміни» в статті, зокрема конфедерація, в Мінську оцінюють як журналістські штампи.
«В цілому ж в інтеграційній роботі, яка зараз ведеться, сторони виходять з тих реалій, які мають, тобто з досягнутого рівня взаємодії», – вважає прес-секретар Олександра Лукашенка.
Вона нагадала, що на рівні відомств в Білорусії і Росії триває робота спільних колегій, ефективно працюють Парламентські збори, Союзний Радмін, Вища держрада Союзної держави.
«Це ті органи, через які, згідно з домовленостями президентів, вирішуються і будуть вирішуватися питання двосторонніх відносин», – вважає Ейсмонт.
«Що стосується питання про «вкид» (про статтю «Коммєрсанта» з приводу конфедерації – ред.) – програма стане програмою, тільки тоді, коли її підпишуть президенти і вона буде прийнята на вищій Держраді в грудні – знову ж таки, якщо сторони будуть до цього готові. Поки робота триває», – підкреслила вона.
Нагадаємо: раніше видання «Коммєрсант» опублікував проект програми інтеграції Білорусі та Росії. На думку видання, передбачений ступінь інтеграції є вищим, ніж в Євросоюзі, і «фактично на рівні економік мова йде про створення з 2022 року конфедеративної держави». У статті йдеться про те,що країни можуть об'єднати податковий кодекс, митну та енергетичну сфери.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].