Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Білл Гейтс передрікає глобальні війни через зміни клімату

Білл Гейтс передрікає глобальні війни через зміни клімату

Засновник Microsoft вважає, що часто військові конфлікти починаються через збідніння населення

Білл Гейтс передрікає глобальні війни через зміни клімату
Twitter Bill Gates

Напередодні саміту ООН, присвяченого кліматичним змінам, засновник Microsoft і філантроп Білл Гейтс висловив упевненість, що наслідки глобального потепління торкнуться всіх. Кліматична катастрофа може запустити процеси, які призведуть до нової війни, з посиланням на Quartz пише HighTech Plus.

Згідно з опитуванням, проведеним недавно CBS News, дві третини жителів США вважають кліматичні зміни серйозною проблемою, і більшість переконана, що для її вирішення необхідно діяти негайно.

«Іронія в тому, що країни Чорної Африки відповідальні менш ніж за 1% глобальної емісії СО2, – заявив засновник Miscorosft Білл Гейтс в інтерв'ю Quartz, – і все ж вони постраждають найбільше».

Він пояснив, що зміна клімату створить небезпечну для життя комбінацію спеки і вологості в екваторіальній Африці, завдасть шкоди сільському господарству і населенню, яке більше, ніж інші країни світу, живе за рахунок обробки землі. Наслідки спеки – нестача продовольства і голод, що різко збільшує ймовірність громадянських заворушень.

Прикладом такої ланцюгової реакції стала Сирія. Конфлікт в цій країні почався в 2011, коли вуличні заворушення в двох найбільших містах перетворилися на повномасштабну громадянську війну. Однак часто забувають, що до початку конфлікту країна постраждала від однієї з найсерйозніших посух в історії. Сильно постраждало сільське господарство, більше 1,5 млн осіб кинули свої поля і переїхали в міста. Деякі вчені вважають, що це послужило каталізатором конфлікту.

Війна стала приводом для масового переселення мільйонів сирійців, які втекли в сусідні Ліван і Туреччину, а потім в південну Європу і далі. Хвиля мігрантів дестабілізувала регіони і сколихнула націоналістичні настрої.

Багато африканських країн можуть повторити долю Сирії, вважає Гейтс.

«Кажуть, що якщо у сільського господарства Сирії була низька продуктивність, це зумовило нестабільність країни, – продовжив він. – Але якщо ви подивитеся на всі ці африканські країни, де в разі заворушень можуть виникнути агрокультурні проблеми, результат вийде досить страшний».

Минулого року Білл Гейтс, в числі інших, очолив Глобальну комісію з адаптації до змін клімату, в яку увійшли 17 країн. До кінця 2019 року експерти обіцяють підготувати план дій в умовах глобального потепління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті