Нацрада не продовжила ліцензію для регіональних мовників, які незаконно ретранслювали «112-Україна»

Нацрада не продовжила ліцензію для регіональних мовників, які незаконно ретранслювали «112-Україна»

«Телеканал 112-Україна» далі мовитиме на супутнику

Нацрада не продовжила ліцензію для регіональних мовників, які незаконно ретранслювали «112-Україна»
Фото: pixabay.com

Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення про непродовження ліцензії для тих  п'яти регіональних мовників, термін дії ліцензії яких сплив ще рік тому, і які «незаконно ретранслювали «112-Україна» ще з 2013 року. Про це кореспонденту Mind повідомили у прес-службі Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення.

«П’ять місцевих мовників самовільно ще 2013 року змінили програмну концепцію і почали фактично ретранслювати «112-Україна» …і вони всі ці  роки не виконують програму концепції і умови ліцензії. За ці порушення Національна рада сьогодні проголосувала – навіть не про те, щоб позбавити ліцензій, у них минулого року закінчився термін дії, ліцензій тих п'яти  мовників, але через судові спори Національна рада не могла розглянути ці питання вчасно. Так от сьогодні Національна рада розглянула це питання і не продовжила термін дії ліцензій тих 5 регіональних компаній, які мовили на Мікс 5 і ретранслювали незаконно «112-Україна», повідомили у Нацраді.

При цьому уточнили, що «телеканал 112-Україна» «далі мовитиме на супутнику і всі, хто хоче, його транслюватиме  в кабельних мережах, де завгодно. 112-ий і далі буде мовити».

При тому сайті 112.ua було оприлюднено заяву співробітників телеканалу, в якій зазначається, що вони розглядають це «як жорстку цензуру, що піддає сумнівам наявність свободи слова в Україні».

«Дії Нацради є незаконними. У низки членів Нацради з липня 2019 р закінчилися повноваження, що де-факто визнала Верховна Рада, й ухваленням будь-яких рішень вони перевищують свої повноваження, а сама Нацрада не є правочинною. Ми сприймаємо рішення Нацради як незаконне рішення нелегітимного органу влади», – зазначається у заяві співробітників «112-Україна».

Раніше Mind писав, що 22-23 серпня 2019 року було проведено позапланові виїзні перевірки у ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Партнер ТВ». Нацрада вважає, що компанії не дотримуються умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення і змінили формат мовлення з розважально-інформаційного на інформаційний.

Варто додати, що Верховна Рада раніше призначила Максима Онопрієнка членом Нацради з питань телерадіомовлення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло