Україна не залишиться наодинці із російською загрозою – Огризко

Україна не залишиться наодинці із російською загрозою – Огризко

Якби їх тиск був сильним і болючим для Росії, це була б найбільша допомога Україні

Україна не залишиться наодинці із російською загрозою – Огризко
Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко
Фото: УНІАН\ Володимир Огризко

Європейські країни не припинять підтримувати Україну і чинити тиск на Росію, навіть якщо цьому буде опиратися їхній бізнес. Про це в коментарі кореспонденту Mind повідомив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Коментуючи перебіг і можливі наслідки нещодавнього скандалу щодо перемовин президента України Володимира Зеленського та президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, Огризко зазначив, що не бачить у цих подіях ознак скандалу.

«Я не думаю, що можна говорити про скандал. Якщо розібратися, ми нічого нового в цій розшифровці, в цій стенограмі не прочитали. Хіба не відоме ставлення Трампа до Меркель (канцлерки Німеччини – Mind) і Макрона (президента Франції – Mind) та до інших військових союзників США в НАТО? Відомо. Він давно публічно, голосно і інколи дуже не дипломатично висловлюється  відносно того, що європейський внесок в питання оборони є недостатнім. …Те, що він сказав, що Європа могла б більше допомагати Україні, воно вписується в цей загальний контекст. Тут я великого скандалу не бачу», – зазначив Огризко.

Він також повідомив, що і висловлювання президента Зеленського стосовно необхідності надання підтримки Україні з боку країн Європи теж не має ознак скандального «бо є багато речей, де рішення європейців є справді скандальними».

«Ті самі питання про Раду Європи, про повернення Російської Федерації, ті самі питання про «Північний потік – 2», ті самі питання про те, що в деяких країнах просто співають з кремлівський голосів, як в Угорщині, відносно національних меншин і тому подібне. Це хіба не скандал? Це ж і є скандал.  Замість того щоб стояти на своїх принципах, приймаються рішення, які ідуть всупереч цих принципів», – каже він.

На думку Огризка, Зеленський не сказав щось таке, щоб аж надто образило партнерів України.

«Так, допомога є, це правда, і вона велика. І Україна за це вдячна, але повірте, якби ЄС ввів жорсткі санкції проти РФ,  я не оці от  – точкові і доволі умовні, то це була б для нас, думаю,  найбільша допомога і про це  так само треба говорити», – вважає Огризко.

При тому Огризко зазначив, що Україні не загрожує припинення підтримки з боку західних партнерів, адже і Німеччина і Франція завили, що зміни кордонів в сучасній Європі військовими методами є неприйнятними.

«Навіть попри тиск з  боку бізнесу, в основному західноєвропейського, на свої уряди, все таки політики шукають баланс між  своїми принципами і тим, що вимагає від них бізнес, якому все одно, з ким торгувати, аби тільки заробляти. Тому  я думаю, що піти на те, щоб сказати, що пройшло кілька років і ми пробачаємо  Росії все те, що вона вчинила, думаю це не можливо без втрати обличчя. Повірте, що кожен політик двічі подумає, перед тим, якщо він таке зробить і буде нещадно критикований в перший же день з боку  його політичних опонентів. Тому не йдеться про те, що санкції, чи тиск на Росію, взагалі зникне. Питання в тому, наскільки він буде ефективним, наскільки він  буде допомагати нам. На мою думку, якби цей тиск був справжнім, сильним і болючим для Росії, це для нас була б найбільша допомога», – зазначив дипломат.

Нагадаємо, 25 вересня, як повідомляв Mind, Білий дім опублікував стенограму розмови Зеленського та Трампа. президент США у липні просив Зеленського поговорити з адвокатом Рудольфом Джуліані і генпрокурором США Вільямом Барром з приводу ситуації навколо сина Джо Байдена.

Також Mind повідомляв, що протокольна частина брифінгу Зеленського з Трампом безпрецедентно затягнулася. Замість стандартних 30 секунд вона тривала майже 20 хвилин. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло