Україна не залишиться наодинці із російською загрозою – Огризко
Якби їх тиск був сильним і болючим для Росії, це була б найбільша допомога Україні

Європейські країни не припинять підтримувати Україну і чинити тиск на Росію, навіть якщо цьому буде опиратися їхній бізнес. Про це в коментарі кореспонденту Mind повідомив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Коментуючи перебіг і можливі наслідки нещодавнього скандалу щодо перемовин президента України Володимира Зеленського та президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, Огризко зазначив, що не бачить у цих подіях ознак скандалу.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Я не думаю, що можна говорити про скандал. Якщо розібратися, ми нічого нового в цій розшифровці, в цій стенограмі не прочитали. Хіба не відоме ставлення Трампа до Меркель (канцлерки Німеччини – Mind) і Макрона (президента Франції – Mind) та до інших військових союзників США в НАТО? Відомо. Він давно публічно, голосно і інколи дуже не дипломатично висловлюється відносно того, що європейський внесок в питання оборони є недостатнім. …Те, що він сказав, що Європа могла б більше допомагати Україні, воно вписується в цей загальний контекст. Тут я великого скандалу не бачу», – зазначив Огризко.
Він також повідомив, що і висловлювання президента Зеленського стосовно необхідності надання підтримки Україні з боку країн Європи теж не має ознак скандального «бо є багато речей, де рішення європейців є справді скандальними».
«Ті самі питання про Раду Європи, про повернення Російської Федерації, ті самі питання про «Північний потік – 2», ті самі питання про те, що в деяких країнах просто співають з кремлівський голосів, як в Угорщині, відносно національних меншин і тому подібне. Це хіба не скандал? Це ж і є скандал. Замість того щоб стояти на своїх принципах, приймаються рішення, які ідуть всупереч цих принципів», – каже він.
На думку Огризка, Зеленський не сказав щось таке, щоб аж надто образило партнерів України.
«Так, допомога є, це правда, і вона велика. І Україна за це вдячна, але повірте, якби ЄС ввів жорсткі санкції проти РФ, я не оці от – точкові і доволі умовні, то це була б для нас, думаю, найбільша допомога і про це так само треба говорити», – вважає Огризко.
При тому Огризко зазначив, що Україні не загрожує припинення підтримки з боку західних партнерів, адже і Німеччина і Франція завили, що зміни кордонів в сучасній Європі військовими методами є неприйнятними.
«Навіть попри тиск з боку бізнесу, в основному західноєвропейського, на свої уряди, все таки політики шукають баланс між своїми принципами і тим, що вимагає від них бізнес, якому все одно, з ким торгувати, аби тільки заробляти. Тому я думаю, що піти на те, щоб сказати, що пройшло кілька років і ми пробачаємо Росії все те, що вона вчинила, думаю це не можливо без втрати обличчя. Повірте, що кожен політик двічі подумає, перед тим, якщо він таке зробить і буде нещадно критикований в перший же день з боку його політичних опонентів. Тому не йдеться про те, що санкції, чи тиск на Росію, взагалі зникне. Питання в тому, наскільки він буде ефективним, наскільки він буде допомагати нам. На мою думку, якби цей тиск був справжнім, сильним і болючим для Росії, це для нас була б найбільша допомога», – зазначив дипломат.
Нагадаємо, 25 вересня, як повідомляв Mind, Білий дім опублікував стенограму розмови Зеленського та Трампа. президент США у липні просив Зеленського поговорити з адвокатом Рудольфом Джуліані і генпрокурором США Вільямом Барром з приводу ситуації навколо сина Джо Байдена.
Також Mind повідомляв, що протокольна частина брифінгу Зеленського з Трампом безпрецедентно затягнулася. Замість стандартних 30 секунд вона тривала майже 20 хвилин.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.