Росія може втратити нафто- і газовидобування в Арктиці через глобальне потепління

Росія може втратити нафто- і газовидобування в Арктиці через глобальне потепління

Грунт, розмерзаючись, втрачає свою несучу здатність і не може тримати техніку

Росія може втратити нафто- і газовидобування в Арктиці через глобальне потепління
https://petrodigest.ru

Танення вічної мерзлоти в арктичних регіонах Росії зрештою призведе до того, що видобуток нафти й газу там може припинитися, йдеться в доповіді Арктичної ради Програми моніторингу та оцінки Арктики, на яку посилається Tecnoblog.

Уже зараз фундаменти видобувних комплексів не витримують навантаження того ж рівня, як в 1980-х роках. В даний час несуча спроможність знизилася на 20% порівняно з показниками до 2010 року. Прогнозується, що до 2025 року скорочення складе ще 25-50%, а на окремих ділянках, наприклад, де знаходиться Уренгойське родовище природного газу, грунт може втратити 50-75% несучої здатності.

Аналітик Bloomberg Джуліан Лі підкреслює, це є великою проблемою для російських арктичних розробок нафти і газу.

Про загрозу нафтовій промисловості від швидких змін вічної мерзлоти йдеться також і в доповіді міжурядової групи експертів зі зміни клімату.

Найближчим часом 30-40% всієї інфраструктури Арктики може бути зруйновано, відзначається в дослідженні, опублікованому інформпорталом Nature Communications.

У результаті танення вічної мерзлоти твердий грунт перетворюється в рідку субстанцію, а це, в свою чергу, істотно змінює традиційний спосіб життя не тільки багатьох північних народів, а й руйнує раніше створену людиною інфраструктуру.

Температура в Арктиці поступово підвищується, цей процес не зупиняється, а, навпаки, посилюється. І навіть якщо буде виконуватися Паризька хартія по клімату, то навряд чи темпи потепління знизяться, вважає співробітник Інституту кріосфери СО РАН в Тюмені Володимир Романовський.

Згідно з його спостереженнями, «глобальне потепління не є плодом уяви кліматологів, воно цілком реальне». Як вважає Романовський, жителі Аляски, наприклад, вже в даний час зіткнулися з проблемою потепління і змушені боротися з його наслідками, однак негативні наслідки потепління стануть ще небезпечнішими.

Вічна мерзлота поступово зникає в Сибіру, на Алясці і в Канаді. В результаті вивільняються величезні обсяги органіки, що накопичилися за період зледеніння. Почне відбуватися гниття тваринних і рослинних решток, а в атмосферу у величезних кількостях стане виділятися метан і вуглекислий газ. І цей процес ще сильніше прискорить глобальне потепління, зазначає експерт.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло