Росія може втратити нафто- і газовидобування в Арктиці через глобальне потепління
Грунт, розмерзаючись, втрачає свою несучу здатність і не може тримати техніку

Танення вічної мерзлоти в арктичних регіонах Росії зрештою призведе до того, що видобуток нафти й газу там може припинитися, йдеться в доповіді Арктичної ради Програми моніторингу та оцінки Арктики, на яку посилається Tecnoblog.
Уже зараз фундаменти видобувних комплексів не витримують навантаження того ж рівня, як в 1980-х роках. В даний час несуча спроможність знизилася на 20% порівняно з показниками до 2010 року. Прогнозується, що до 2025 року скорочення складе ще 25-50%, а на окремих ділянках, наприклад, де знаходиться Уренгойське родовище природного газу, грунт може втратити 50-75% несучої здатності.
Аналітик Bloomberg Джуліан Лі підкреслює, це є великою проблемою для російських арктичних розробок нафти і газу.
Про загрозу нафтовій промисловості від швидких змін вічної мерзлоти йдеться також і в доповіді міжурядової групи експертів зі зміни клімату.
Найближчим часом 30-40% всієї інфраструктури Арктики може бути зруйновано, відзначається в дослідженні, опублікованому інформпорталом Nature Communications.
У результаті танення вічної мерзлоти твердий грунт перетворюється в рідку субстанцію, а це, в свою чергу, істотно змінює традиційний спосіб життя не тільки багатьох північних народів, а й руйнує раніше створену людиною інфраструктуру.
Температура в Арктиці поступово підвищується, цей процес не зупиняється, а, навпаки, посилюється. І навіть якщо буде виконуватися Паризька хартія по клімату, то навряд чи темпи потепління знизяться, вважає співробітник Інституту кріосфери СО РАН в Тюмені Володимир Романовський.
Згідно з його спостереженнями, «глобальне потепління не є плодом уяви кліматологів, воно цілком реальне». Як вважає Романовський, жителі Аляски, наприклад, вже в даний час зіткнулися з проблемою потепління і змушені боротися з його наслідками, однак негативні наслідки потепління стануть ще небезпечнішими.
Вічна мерзлота поступово зникає в Сибіру, на Алясці і в Канаді. В результаті вивільняються величезні обсяги органіки, що накопичилися за період зледеніння. Почне відбуватися гниття тваринних і рослинних решток, а в атмосферу у величезних кількостях стане виділятися метан і вуглекислий газ. І цей процес ще сильніше прискорить глобальне потепління, зазначає експерт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].