NASA уклала контракт з компанією Безоса на розробку технологій зберігання на Місяці водню та кисню

NASA уклала контракт з компанією Безоса на розробку технологій зберігання на Місяці водню та кисню

Blue Origin отримає на це $10 млн

NASA уклала контракт з компанією Безоса на розробку технологій зберігання на Місяці водню та кисню
Джефф Безос
фото twitter.com/blueorigin

NASA уклала з компанією Джеффа Безоса великий контракт на розробку технології зберігання на Місяці водню і кисню – двох абсолютно незамінних для створення колонії елементів. А також для заправки місячного модуля Blue Moon. Про це із посиланням на пресслужбу компанії, передає Hightech Plus.

Американське аерокосмічне агентство розподілило чергову порцію грантів в рамках програми по створенню космічних технологій майбутнього Tipping Point ( «Переломний момент»). Найбільший контракт – на $10 млн – отримала компанія Джеффа Безоса Blue Origin. Він створить прототип системи скраплення і зберігання водню і кисню, яка зможе працювати на Місяці або Марсі.

NASA робить ставку саме на водневе паливо: другий за розміром контракт на $4 млн отримала компанія Infinity Fuel Cell and Hydrogen Inc., яка розробить дешеву і надійну систему паливних елементів.

Плюс в тому, що водень можна використовувати як паливо для реактивних ракетних двигунів, так і як паливо для електродвигунів та генераторів на основі паливних елементів.

Як зазначає SpaceNews, отримувати водень і кисень на Місяці можна з льоду електролізом, але також необхідна надійна, компактна і довгострокова система зберігання. Її і створить Blue Origin. У майбутньому, за задумом NASA, це рішення стане основою для спорудження на Місяці великої фабрики з виробництва цих двох елементів.

Всього в рамках чергової серії було розподілено грантів на $43,2 млн. У NASA наголосили, що всі гранти – часткові. Кожна компанія буде вкладати в розробку не тільки державні, а й власні гроші. Додаткове фінансування лише допоможе прискорити створення прототипів.

«Ці багатообіцяючі технології перебувають на «переломному моменті» в своєму розвитку, а це означає, що інвестиції NASA, ймовірно, будуть тим самим поштовхом, який необхідний, щоб серйозно розширити можливості компаній. Це важливі технології, які потрібні для поступального дослідження Місяця та Марса», – заявив Джим Рейтер, молодший адміністратор NASA з космічних технологій.

Раніше повідомлялось, що NASA замовила у Lockheed Martin 6-12 кораблів Orion для польотів на Місяць та Марс.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло