NASA уклала контракт з компанією Безоса на розробку технологій зберігання на Місяці водню та кисню
Blue Origin отримає на це $10 млн

NASA уклала з компанією Джеффа Безоса великий контракт на розробку технології зберігання на Місяці водню і кисню – двох абсолютно незамінних для створення колонії елементів. А також для заправки місячного модуля Blue Moon. Про це із посиланням на пресслужбу компанії, передає Hightech Plus.
Американське аерокосмічне агентство розподілило чергову порцію грантів в рамках програми по створенню космічних технологій майбутнього Tipping Point ( «Переломний момент»). Найбільший контракт – на $10 млн – отримала компанія Джеффа Безоса Blue Origin. Він створить прототип системи скраплення і зберігання водню і кисню, яка зможе працювати на Місяці або Марсі.
NASA робить ставку саме на водневе паливо: другий за розміром контракт на $4 млн отримала компанія Infinity Fuel Cell and Hydrogen Inc., яка розробить дешеву і надійну систему паливних елементів.
Плюс в тому, що водень можна використовувати як паливо для реактивних ракетних двигунів, так і як паливо для електродвигунів та генераторів на основі паливних елементів.
Як зазначає SpaceNews, отримувати водень і кисень на Місяці можна з льоду електролізом, але також необхідна надійна, компактна і довгострокова система зберігання. Її і створить Blue Origin. У майбутньому, за задумом NASA, це рішення стане основою для спорудження на Місяці великої фабрики з виробництва цих двох елементів.
Всього в рамках чергової серії було розподілено грантів на $43,2 млн. У NASA наголосили, що всі гранти – часткові. Кожна компанія буде вкладати в розробку не тільки державні, а й власні гроші. Додаткове фінансування лише допоможе прискорити створення прототипів.
«Ці багатообіцяючі технології перебувають на «переломному моменті» в своєму розвитку, а це означає, що інвестиції NASA, ймовірно, будуть тим самим поштовхом, який необхідний, щоб серйозно розширити можливості компаній. Це важливі технології, які потрібні для поступального дослідження Місяця та Марса», – заявив Джим Рейтер, молодший адміністратор NASA з космічних технологій.
Раніше повідомлялось, що NASA замовила у Lockheed Martin 6-12 кораблів Orion для польотів на Місяць та Марс.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].