Росія скоротить поставки газу до Європи – Новак

Росія скоротить поставки газу до Європи – Новак

Міністр додав, що наразі частка поставок російського природного газу на європейському ринку складає 37% від загального обсягу

Росія скоротить поставки газу до Європи – Новак
Олександр Новак
фото minenergo.gov.ru

Росія скоротить поставки природного газу в Європу в 2019 році на кілька відсотків відносно минулого року. Про це повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає Reuters.

«В Європу в минулому році поставили рекордну кількість обсягів газу – 201,5 кубометрів, це майже наближене до максимальних контрактних кількостей «Газпрому», – сказав він.

«У цьому році трохи менше буде обсяг поставок – на кілька відсотків у порівнянні з минулим роком, але це ні про що не говорить, тому що ринок досить волатильний в залежності від кліматичних умов, від заповнювання підземних газових сховищ», – уточнив міністр.

Новак зазначив, що наразі частка поставок російського природного газу на європейському ринку складає 37% від загального обсягу, що є «нормальним, абсолютно конкурентним рівнем».

За даними міністра, видобуток газу в Росії в 2019 році очікується на рівні 740 мільярдів кубометрів.

Новак сказав, що Росія готова конкурувати постачальниками газу з інших регіонів, в тому числі з СПГ зі США.

«Ми з упевненістю дивимося в майбутнє. Якщо говорити про вільну конкуренцію, якщо не буде якихось протекціоністських заходів, заходів санкцій, тобто тієї самої «газової палиці» ...», – додав міністр.

Нагадаємо: за даними МЕА, інвестиції в індустрію зрідженого природного газу досягли в 2019 році рекордного рівня в $50 млрд. Агентство прогнозує, що європейський імпорт СПГ також збільшиться, оскільки внутрішній видобуток газу скорочується, а країни диверсифікують поставки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію