Джонсон має «план Б» на випадок відмови ЄС від його пропозицій
Цей план полягає у застосуванні «бекстопу», але недовго

У прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона є «план Б» по Brexit у разі відмови Євросоюзу від недавніх пропозицій прем'єра щодо «страхувального плану» по ірландському кордону. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
За словами джерел, «план Б» Джонсона полягає в застосуванні «страхувального плану» («бек стопа») за однієї умови: ЄС буде застосовувати його обмежений час.
За даними агентства, Євросоюз не виносив цей варіант на офіційне обговорення, однак розглядав його як запасний варіант.
Однак, як пояснюється, щоб переконати Ірландію прийняти цей план, потрібно багато часу.
Нагадаємо: раніше Джонсон опублікував свої пропозиції щодо вирішення пов'язаних з Ірландією проблем при Brexit. У цьому документі прем'єр викладає своє бачення того, яким чином можна було б уникнути так званої страхувальної угоди по кордону між Ірландією і Північною Ірландією.
План Джонсона передбачає, що Великобританія, в тому числі Північна Ірландія, що до неї входить, покине митний союз з ЄС. Це неминуче призведе до появи митного кордону між Ірландією і Північною Ірландією. Однак Джонсон вважає, що і при такому розкладі «фізичної» появи митних постів на кордоні можна уникнути. Він пропонує заповнювати митні декларації в електронному вигляді, щоб перевірка проводилася дистанційно, а не на кордоні.
Якщо митниця захоче проінспектувати автомобіль з вантажем між кордонами товаром, то вона, згідно з планом Джонсона, зможе зробити це на складі або в спеціальних пунктах, але не на самому кордоні.
Пропозиції Джонсона в ЄС зустріли досить холодно. Так, прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що нові пропозиції Лондона по Brexit в разі реалізації не зможуть виконати ті цілі, на досягнення яких спрямований нинішній «страхувальний план» по ірландському кордону.
«Страхувальний план», або «бекстоп» має на увазі можливість уникнути відновлення прикордонного контролю між Ірландією, яка є членом ЄС, і Північною Ірландією, яка входить до складу Сполученого Королівства. Для цього Великобританії і після Brexit потрібно буде залишатися в митному союзі з ЄС – до тих пір, поки не буде укладено нову торговельну угоду або сформульовані альтернативи жорсткому кордону.
Нагадаємо: раніше міністр фінансів Великобританії Саджид Джавід переконаний, що британський уряд може вивести країну зі складу Євросоюзу 31 жовтня без відповідної угоди та не порушивши ухвалений парламентом закон, який вимагає відтермінування Brexit у разі відсутності договору.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].